Reklam

Kripto Para Piyasası Yükselişte: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde değer artışlarına hız kazandırdı ve kaydettiği son yükseliş hareketleri ile birlikte 32.000 dolar seviyelerine yaklaştı.
08:12
31 Mayıs 2022
Fed Faiz Kararı Sonrası Piyasa Yükselişte! Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Pazartesi gününün erken saatlerinden bu yana kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte 32.000 dolara yaklaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 32.000 dolara yaklaşmasının ardından değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 2.000 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1,37 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca kripto para piyasasındaki volatilite de hafta başında önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 300 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), 32.000 Dolara Yaklaştı

TerraUSD krizinin de etkisiyle son haftalarda güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), Pazartesi gününün erken saatlerinden bu yana kaydettiği yükseliş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte yönünü yeniden yukarı çevirdi. Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde ortalama %4,5’lik bir değer artışı kaydederek 31.700 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı ve 32.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 32.000 dolar seviyelerine yaklaşması ile birlikte yükseliş yönlü fiyat hareketlerine hız kazadırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 2.000 dolar seviyelerine ulaştı.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

CoinMarketCap verilerine göre, kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 318 dolar, Cardano (ADA) 0,60 dolar, Ripple (XRP) 0,41 dolar, Solana (SOL) 47 dolar ve Polkadot (DOT) 10,5 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1,37 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca hafta başında kripto para piyasasındaki volatilite de önemli ölçüde artıl gösterdi. Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 300 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI