X


Kripto Para Piyasası Yeniden Düşüşe Geçti: Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi!

Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği ortalama %8'lik değer kaybı ile birlikte 36.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.
08:42
6 Mayıs 2022
Piyasada Düşüş Sürüyor! Bitcoin 36.500 Doların Altına Geriledi! BTC ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa vadeli bir yükselişin ardından dün akşam saatlerinde yeniden değer kayıplarına hız kazandırdı ve gün içerisinde 36.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki değer kayıpları ile birlikte düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş hareketlerinin ardından 2.750 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,76 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatte 405 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin, Yeniden Kritik Seviyelere Geriledi

FED faiz kararının hemen ardından kısa vadeli bir yükseliş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde yeniden düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatlik zaman diliminde ortalama %8’lik değer kaybı ile 36.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Altcoin’lerin çoğu, lider kripto para birimindeki düşüş ivmesinin etkisiyle değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 2.750 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Son 24 saatlik zaman diliminde kaydettikleri değer kayıpları ile birlikte BNB 378 dolar, XRP 0,60 dolar, LUNA 80 dolar, SOL 82 dolar, ADA 0,79 dolar, DOT 14 dolar ve AVAX 58 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,76 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman diliminde 405 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI