X


Kripto Para Gelecek Tahminleri

Kripto para gelecek tahminleri nasıl yapılır?
22:47
13 Mart 2021

Kripto para birimleri neredeyse 3 yıllık bir genel ayı piyasasından sonra, yükseliş üzerine yükseliş yaşanan bir boğa piyasası ile yoluna devam ediyor. Kripto para gelecek tahminleri yapmak aslında hisse senetleri veya diğer emtialar için tahmin yapmaktan çok farklı değil. Kripto para piyasası klasik döngüler halinde hareket ediyor ve her düşüşten sonra yükseliş, her yükselişten sonra da düşüş yaşanıyor.

Kripto para analistlerinin gelecek tahmini yapmak için kullandığı birden fazla yöntem var ve bunların başında teknik analiz geliyor. Bir kripto paranın daha önce çıktığı ancak şu an altında olduğu direnç seviyeleri ile şu an üstünde bulunduğu kritik destek seviyeleri, yatırımcılara yardımcı olmakta. Tabii ki buna ek olarak RSI, MACD ve buna benzer birçok farklı indikatör de gelecek tahminleri yapmak için bir hayli faydalı oluyor.

Kripto paraların geleceğine dair tahminlerde bulunmak adına faydalı olan bir diğer konu ise temel analiz. Bir kripto paranın yol haritasına veya geliştiricilerinin açıklamalarına bakılarak gelecek yıllarda nerede olacağını tahmin etmek mümkün olabilir. Bitcoin’in sınırlı arzı ve 4 yılda bir olan blok ödülü yarılanması, bunun her 4 yıl sonrasında yükseliş elde edebileceğine dair ipuçları vermekte. Ethereum’un merkezsiz ekosistemi ve DeFi dünyası da ETH için geleceğe dair yükseliş umutları veriyor.

Kripto Para Değerleri

Kripto paraların değerleri de aslında temel analize göre ilerliyor. Temel bir değere sahip olmayan kripto paralara aynı altın gibi bu değeri veren tamamen yatırımcıların arz ve talep dengesidir. Arzın az, talebin çok olduğu bir kripto para yükselirken tam tersi durum da düşüş getirecektir.

Kripto paralara yönelik talep oluşturan temel olay ise kullanım alanına sahip olmalarıdır. Bitcoin’in sınırlı arzı bunu altın gibi bir değer saklama aracı haline getirdi. Ethereum ise merkezsiz finans ekosistemi ile binlerce kullanıcının dikkatini ve sermayesini çekiyor. Kullanım alanları da mevcut arza göre kripto para fiyatlarını oynatabiliyor.

Kripto Para Yatırım Yap

Bütün bunları araştırıp kripto para yatırımı yapmak isteyenlerin kullanabileceği en güvenli platformların başında ise Binance borsası gelmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar