Kripto Gurusu 2 Altcoin İçin Sert Düşüş Bekliyor!

Bu iki altcoin için olası düşüşlere yatırımcıların hazırlıklı olması gerekiyor. Kripto paralarda düşüş seviyeleri.
16:50
31 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasalarında uzun yıllar geçirmiş ve geçmişteki başarılı tahminleriyle adını duyurmuş analistlerden biri uyardı! Yatırımcılar FED sonrası tüm tehlikenin geçtiğini düşünerek birkaç gündür agresif alımlar yapıyor. Ancak küresel ölçekte belirsizlik devam ediyor. Resesyon ABD’de teknik olarak kesinleşti ve daha fazlası var.

Düşebilecek Altcoin: MATIC

Yaklaşık 300 bin kullanıcı tarafından yakından takip edilen kripto para analisti Cheds kısa süre önce yatırımcıları uyardı. Daha fazla düşüş bekleyen analiste göre yatırımcılar olası kayıplara hazırlıklı olmalıdır. Cheds şunları söyledi;

Kripto para piyasasındaki belirsizlik devam ediyor. Düşüş vadeden kurulumları grafikte görmemek için adeta direksiyon başında uyuyor olması gerek”.

Çıkış mumları, yüksek dalgalı mumlar ve diğer teknik göstergeler yatırımcılar arasındaki yaygın kararsızlığa işaret ediyor. Genellikle kısa süren rallilerin ardından oluşurlar ve momentumun düşüşe kaydığını gösterirler.

Yatırımcının radarındaki bir altcoin, blockchain ölçekleme çözümü Polygon’dur. Cheds’e göre, MATIC şu anda 1,00 dolar civarındaki ani direncini almak için mücadele ediyor ve bu da altcoinin ilerleyen saatlerde bir geri çekilme yaşayabileceğini gösteriyor.

Analistin grafiğine bakıldığında Cheds, MATIC için 0,74 dolar hedefi olası görünüyor. Yani yaklaşık %25 oranında sert bir geri çekilme görülebilir.

Kripto Paralardaki Belirsizlik

Analistin düşmesini beklediği ikinci altcoin ise birbirleriyle ölçeklenmek ve iletişim kurmak için tasarlanmış bir blockchain ekosistemi olan Cosmos‘dur. Cheds’e göre ATOM, şu anki fiyatı olan 10,78 dolarda ciddi satışlarla karşılaşabilir.

Cheds, Bitcoin‘e gelince, BTC’nin muhtemelen 26.000 dolara kadar kısa vadede ulaşabileceğini düşünüyor. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 23.500 doların üzerinde alıcı buluyor. Ancak temmuz ayı enflasyon rakamı eğer beklenenden yüksek gelirse kripto paralar için yıkıcı olabilir. Bu sebepten ağustos ayında yatırımcıların bu verinin sonuçlarına hazırlıklı olması gerekiyor. Öte yandan Çin’in Tayvan ile yaşadığı gerilimin daha da artma ihtimali genel piyasalar üzerinde büyük bir risktir.

Kripto para piyasaları uzun bir süredir belirsizlikle mücadele ediyor ve orta vadede sürekli düşüşler yaşadık. Henüz belirsizliklerin çözülmediğini düşünürsek daha fazla kayıp yaşamamız için herhangi bir sebep yok. Yatırımcılar kendi risk profillerine göre hareket etmelidir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI