reklamı kapat
  • BTC  :  30.950,38 ₺
  • ETH  :  2.180,21 ₺
  • BCH  :  3.507,57 ₺
  • XRP  :  2,16 ₺
  • NGC  :  1,40 ₺
  • BTC 30.950,38
  • ETH 2.180,21
  • BCH 3.507,57

Kırıkkale Üniversitesi’ne Destek Olalım

5 Şubat 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Kripto paralar ve buna bağlı olarak yarattığı eko sistem dünya akademik çevrelerinde olduğu gibi Türkiye’deki üniversitelerin de radarında. Kırıkkale Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Fakültesi Araştırma Görevlileri Tayfun Arar, Serhat Karaoğlan ve Onur Bilgin tarafından yürütülen ortak bir araştırma projesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Türkiye’de Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul eden işletmeler hakkında akademik bir değerlendirmeye konu olacak anket düzenleniyor. Bizler de bu akademik çalışmaya destek olmak için işletmesinde kripto para kabul eden tüm okuyucularımızı 10 dakikalarını ayırarak araştırmaya katılmaya davet ediyoruz. İlerleyen günlerde bu anket sonucu oluşacak raporu CoinTürk okurlarıyla paylaşacağız.

Anket ile ilgili Kırıkkale Üniversitesi, İ.İ.B.F. İşletme Fakültesi Araştırma Görevlisi Tayfun Arar tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Dijital para dünyasının henüz emekleme aşamasında Türkiye’deki dijital paranın (Bitcoin ve türevleri) geçerli kılındığı az sayıdaki işletmeden birisi olduğunuzu fark ettik. İşletme alanında yapmakta olduğumuz bilimsel bir çalışma kapsamında da size birtakım sorular yöneltmek istiyoruz. Dilerseniz bu sorulara yanıt verebilir, dilerseniz yanıt vermek istemediğinizi bize eposta ile iletebilirsiniz. Vereceğiniz her bilgi bizim için çok değerlidir ve hiçbir suretle 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. İşletmenize ait özel olduğunu düşündüğünüz bilgileri vermekten kaçınabilirsiniz. Çalışmanın sonuçlarının hakemli-ulusal bir dergide yayınlanması planlanmakta olup herhangi bir şekilde işletmenizin adı kullanılmayacaktır.

Yanıtları verirken bunun bir röportaj olduğunu düşünerek, özgürce cevaplayabilirsiniz. Yanıtlarınızı e-posta ile word dosyasına kaydederek bize tayfunarar@kku.edu.tr adresine göndererek iletebilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir noktada bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.”

İlginiz, yardımınız ve işbirliğiniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Anket Dosyası: yanıt formu

Lütfen anketi doldurarak  tayfunarar@kku.edu.tr adresine e-posta ile gönderiniz.

loading...