X


Just Coin Nasıl Alınır?

Just Coin nedir ve nereden temin edilir?
06:39
11 Mart 2021

Just Coin  (JUST), yeni ve popüler bir merkezsiz finans ekosistemidir. Tron blockchain ağı üzerine kurulu olan JUST, yatırımcıların çok farklı DeFi uygulamalarına erişebilmesini hedeflemekte. JustStable isimli stablecoinin etrafında oluşan bu ekosistemin Justin Sun’ın en son girişimi olduğu biliniyor.

Tron Foundation kurucusu Justin Sun, Tron ağını hayata geçirdikten sonra BitTorrent gibi bazı projeleri almakla kalmayıp aynı zamanda Just gibi projelerin de geliştirilmesini sağladı. JUST Coin ekosistemi toplamda iki farklı token ekosistemine sahip ve bunlardan birisi USDJ isimli stablecoin iken diğeri JUST (JST) olarak bilinen borsa tokeni konumunda. USDJ, çoklu teminata sahip bir stablecoin ve değerini ABD dolarından almakta. JST ise platformda birden fazla kullanıma ve seçeneğe sahip.

Kullanıcılar ellerindeki JST Coinleri DeFi ekosistemi üzerinde faiz ödemek, platformun işlemesini sağlamak, yönetimine katılmak, faiz oranları gibi parametreleri belirlemek ve minimum teminat oranını seçmek gibi farklı seçenekler için kullanabilmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

JUST ekosistemi üzerinde USDJ almak için ise yatırımcıların Tron da dahil olmak üzere desteklenen birkaç kripto para birimi ile teminat yatırması gerekiyor. Platformun özellikle patlayan DeFi ekosistemine ayak uydurmak için Justin Sun tarafından piyasaya sürüldüğü biliniyor. Platformun adının da direkt olarak Justin Sun’ın ilk harflerinden oluşuyor olması da bunu net bir şekilde ortaya koymakta.

Just (JST) Nedir?

JST, bütün ekosistemin temel kripto para birimidir. Ekosistem bünyesinde JustStable isimli stablecoin, JustLend isimli para protokolü ve likidite sağlayıcısı, JustSwap isimli otomatik piyasa yapıcı, JustLink isimli merkezsiz oracle sistemi ve ağlar arası token hizmeti bulunuyor. JST Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,05753 dolarlık birim fiyata sahip. JST, toplam piyasa değeri itibarıyla ise en büyük 197. kripto para birimi konumunda ve yükselişini sürdürüyor.

JST Coin Nereden Alınır?

JST Coin çoğunlukla Çin piyasasına hakim kripto para borsalarında alınıp satılmakta. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinde JST/USDT, JST/ETH, JST/BTC ve JST/BNB işlem çiftlerinin olduğu görülüyor. Bu da yatırımcıların JST almak için Binance’i kullanabileceğini göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar