reklamı kapat

İşte 2019 Yılında Rekor Artış Yaşayan Kripto Paralar!

2019 yılının Ocak ayından bu yana rekor yükseliş elde eden ve yatırımcısının en çok mutlu eden kripto para projeleri hangileri?
22:00
20 Nisan 2019

Kripto para piyasası 2019 yılının başından beri bir nebze olsun yükselişe geçtiğinin işaretlerini sergiledi ve kripto para kışının en azından bir süreliğine durduğu gözlemlendi. Bitcoin (BTC) kendini 5.300 dolar üstüne atarken, birçok diğer kripto para birimi de rekor seviyede yükseliş yaşadı.

Tabii ki bunların arasında en popüler olan Binance kripto para borsasının platform token’i Binance Coin (BNB) oldu. BNB, gerek Binance Launchpad, gerekse de yeni Binance blockchain ağı Binance Chain ve diğer gelişmeler sayesinde 2019 yılının başından bu yana %300 artış yaşadı. BNB yakın zamanda kendi en yüksek seviyesine tekrar ulaşmayı ve bunu geçmeyi başararak, ayı piyasasından zaferle çıkmış olduğunu kanıtladı.

Rekor Artış Yaşayan Kripto Paralar

BNB, yükseliş bakımın dan lider olsa da, başka kripto paralar da 2019 yılının başından beri inanılmaz bir artış yaşadı ve hala yaşamaya devam ediyor. Brave internet tarayıcısının kripto para birimi Basic Attention Token (BAT), yılın başında 0.12 dolar civarındayken, basın saatine göre 0.41 dolara kadar çıkmayı başardı ve yaklaşık olarak %225 artış yakaladı.

BAT’ın yanı sıra, Crypto.com’un kripto para birimi Crypto.com Chain (CRO) da yılın başında 0.02 dolar civarında dolaşırken, basın saatine göre 0.88 dolarlık birim fiyata çıkarak %325 üzerinde bir ivme yakaladı. CRO, Mart ayının ortalarında Upbit haberi ile bir haftada %250 civarı yükseliş elde ederek adeta rekor kırmıştı.

Başka bir proje olan Ravencoin (RVN) de yılın başında 0.012 dolar birim fiyattan,  basın saatine göre 0.069 dolara kadar çıktı ve top 100 listesindeki yerini 58 sıra yükseltti. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun proje hakkındaki ”geliştirmeye devam” yorumu bile RVN’ye gün içerisinde %25 artış getirmişti.

Son olarak Samsung’un Galaxy S10 cihazında kullanılacağı ortaya çıkan Enjin Coin (ENJ), yıl başında 0.038 dolar birim fiyattan, Mart ayı başlarında 0.245 dolara kadar çıkarak birçok yatırımcının iç geçirmesine neden olmuştu. ENJ basın saatine göre 0.208 dolardan kendisine alıcı bulmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun