Injective Protocol Nedir?

Injective Protocol merkezsiz bir kripto para borsasıdır.
22:58
14 Ocak 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Injective Protocol (INJ), kripto para sektörünün ilk 2. katman merkezsiz kripto para borsasıdır. Ekip tarafından yapılan açıklamada bunun Cosmos SDK modülünü kullandığı ve aynı zamanda Cosmos ağının sunduğu avantajı kullanarak Ethereum Sanal Makinesinin (EVM) avantajlarından faydalandığı belirtiliyor. Yani söz konusu merkezsiz kripto para borsası hem Cosmos hem de Ethereum ağında kullanılabilmekte. Bu da borsaya ciddi anlamda kullanıcı potansiyeli sağlıyor.

Injective Protocol (INJ) Nedir?

INJ platformunun ve kripto para biriminin rakiplerine göre en büyük farkı ise merkezsiz türev varlıkların alım satımını sağlaması. Varlık ispatı (Proof-of-Stake) konsensüs modeline sahip olan Injective, kullanıcılara Ethereum ağındakinin aksine hiçbir işlem ücreti ödemeden alım satım yapma şansı sunuyor. Buna ek olarak Cosmos ağının avantajları sayesinde ağlar arası transfer de yapılabilmekte.

INJ Coin Yorum

INJ Coin toplam piyasa değerine göre en büyük 150 kripto para birimi arasında 127. sırada yer alıyor. Son 24 saat içerisinde %18 yükseliş yakalayan INJ, toplam 100.000.000 arza sahip olsa da sirkülasyonda sadece 15.123.242 INJ bulunuyor. INJ Coin’in toplam piyasa değeri ise 98 milyon dolar olarak görülmekte.

Injective Protocol Coin Nasıl Alınır?

INJ Coin tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • INJ Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i  yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC  aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna INJ yazın ve altta açılan INJ /BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “INJ AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek INJ Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar