X


Horizen Coin Nasıl Alınır?

Horizen Coin nedir, nasıl alınır?
12:00
8 Mart 2021

Horizen, merkezi olmayan bir node altyapısı tarafından desteklenen, birlikte çalışabilir bir blok zinciri sistemidir. Yan zincir platformu, ölçeklenebilir veri gizliliğine odaklanır ve bu nedenle işletmelerin ve geliştiricilerin Zendoo olarak bilinen benzersiz yan zincir teknolojisini kullanarak özel veya halka açık blok zincirleri oluşturmasına olanak tanır.

Horizen (ZEN) Nedir?

Horizen, Mayıs 2017’de piyasaya sürüldü ve gerçek dünya kullanım durumlarını etkinleştirerek veri bütünlüğünü ve gizliliğini sağlamaya çalışıyor. Horizen, tamamen merkezsiz olduğunu, gizlilik özellikleriyle tamamen özelleştirilebileceğini iddia ediyor ve yapılandırılabilir gelir modelleri ve sınırsız sayıda token ve dijital varlık ile blok zincirleri oluşturmayla ilişkili düşük maliyetleri destekliyor.

Öte yandan Horizen, sayısız potansiyel gerçek dünya kullanım durumunu açabilen bir yan zincir mimarisi kullanır. Bu zincirler arası aktarım protokolü, merkezi olmayan yan zincirlere izin verir. Bunlar, eşzamanlı olarak çalışabilen ana blok zincirine sabitlenmiş ayrı blok zincirleridir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Horizen, herkesin katkılarından dolayı ödüllendirilebileceği kapsayıcı bir ekosistem oluşturma sürecinde insanları güçlendirmek ve onları bir araya getirme misyonuna sahiptir. Zendoo, Blockchain’de ölçeklenebilirlik ve genişletilebilirlik ile ilgili mevcut sınırlamaların üstesinden gelmek için kullanılan merkezi olmayan ve özelleştirilebilir yan zincir çözümüdür. Genel veya özel blok zincirlerinin ölçekli olarak dağıtımını sağlayan gelişmiş özelliklere sahip paralel bir platformdur ve SDK, merkezi olmayan bir Blockchain oluşturmak için gereken bileşenleri sağlar.

Horizen’in kurucuları Robert Viglione ve Rolf Versluis’tir. Robert Viglione, Horizen Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su, ayrıca Zen Blockchain Foundation’ın kurucu ortağı ve başkanıdır. Rolf Versluis, Zen Blockchain Foundation’ın kurucu ortağı ve yönetici danışmanıdır.

ZEN coin ise Horizen platformunun yerel kripto para birimi olarak nitelendiriliyor ve yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 565,308,832 dolar ile 95. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 52,15 USD ile işlem gören ZEN coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 68,345,837 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.001036 BTC ile işlem gören ZEN coin, 31 Temmuz 2017 tarihinde 3,09 dolar ile dip seviyeyi görürken 18 Şubat 2021 tarihinde 84,55 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 10,839,706 adet Horizen Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 21.000.000 Horizen Coin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

ZEN Coin Nereden Alınır?

ZEN Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ZEN Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından ZEN  Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Binance Coin (BNB) ya da Ethereum (ETH) alarak ZEN işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar