Reklam

Hong Kong Merkezli Şirket Terra (LUNA) Fonu Başlattı!

Başlatılan fon sayesinde Terra ekosistemindeki çalışmalar desteklenecek.
21:30
8 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yaklaşık iki haftadır çift haneli yükseliş gösteren LUNA kısa süre önce 77 dolar sınırına kadar geldi. Son 11 ayın en iyi performans gösteren kripto paraları arasında yer alan Terra (LUNA) artık Hong Kong risk sermayesi şirketi Chiron Partners tarafından da destekleniyor.

Terra Yatırım Fonu

Terra‘ya (LUNA) adanmış yeni bir ekosistem fonu başlatan Chiron Partners birinci katman merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü için yeniliklere kapı açtı. CTI olarak da adlandırılan Chiron Terra Fund I, Terra ekosisteminin üzerine inşa edilen yenilikçi projeleri desteklemek için 50 milyon dolarlık sermaye dağıtacak. Şirket, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, merkezi olmayan finans ve “metaverse bağlantılı” dönüştürülemeyen token platformlarının kesişimindeki projelerin destek için uygun olduğunu duyurdu.

Cosmos SDK ve Tendermint kullanılarak oluşturulan Terra, küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için fiat sabitlenmiş sabit paraları kullanan bir DeFi protokolüdür. Yerel LUNA tokeni, Terra tabanlı sabit paraların (stablecoin) kısa vadeli oynaklığını absorbe etmek için tasarlanmıştır.

Terra (LUNA) Ekosistemi Genişliyor

Ekim ayındaki Columbus-5 yükseltmesinin ardından Terra‘nın 2022’nin başına kadar 160’ın üzerinde yeni projeye ev sahipliği yapacağı bildiriliyor. Terra blok zincirinin arkasındaki Terraform Labs, bu yılın başlarında başarılı bir şekilde 150 milyon dolarlık fon topladı. Pantera Capital, Galaxy Digital ve BlockTower Capital dahil olmak üzere büyük kripto girişim fonları Terra’yı bu süreçte destekledi.

Terra, sektör verilerine göre toplam kilitli değeri (TVL) 13 milyar doları aşan, piyasadaki en büyük DeFi odaklı blok zincirlerinden biridir. TVL açısından Terra, Ethereum‘dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Solana, Avalanche, Tron ve Polychain’i gerisinde bırakan Terra bu yıl %9000’in üzerinde fiyatlama yaptı.

Yaklaşık 1 hafta önce 77 doların üzerine çıkan LUNA fiyatı 27 milyar dolar piyasa değerine ulaştı. Yazı hazırlandığı sırada 71 dolardan alıcı bulmaya devam eden Terra (LUNA) en değerli 10’uncu kripto para olarak yerini koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar