X


Bu Altcoin Balinaların İlgi Odağı Oldu: Yüklü Miktarda Alım Gerçekleşti

Dev kripto varlıklara sahip balinalar, önce 900.000 ve sonrasında 999.999 MATIC alımı yaptı.
17:39
8 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto balina izleyicisi WhaleStats’a göre iki Ethereum balinası son 24 saat içerisinde 1.899.900 MATIC satın aldı. WhaleStats tarafından izlenen en büyük 1.000 Ethereum cüzdanından ikisi, dev miktarda alım yaptı.

Büyük Miktarda MATIC, Balina Adreslerine Gitti

Dev kripto varlıklara sahip balinalar, önce 900.000 ve sonrasında 999.999 MATIC alımı yaptı. İşlemler sırasıyla 2.087.999 dolar ve 2.329.977 dolarlık değerleri temsil etti. Polygon blok zincirinin yerel token’ı MATIC, yaklaşık 4 gün önce 1.62 dolardan işlem görürken %55’in üzerinde kazançla 2.52 dolara kadar yükseldi.

MATIC, bu yazının kaleme alındığı sırada 2.46 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürüyor. Balina alımının yanı sıra fiyat artışı daha fazla kullanıcının Polygon’un artan verimliliği ve ölçeklenebilirlik çalışmalarının sonucudur. Polygon’un 9 Aralık için belirlediği sanal “zk day” beklentisi giderek artıyor.

Etkinliğin odak noktası; zk-STARK‘ların, ZK kanıtlarının uygulamaları ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in panelde konuşması olacak. Polygon, birincil blok zincirlerin üzerinde çalışarak işlemlerini hızlandıran bir Layer 2 ürünüdür. Ethereum ağının tıkanıklık ve yüksek işlem ücreti ile sonuçlanan ölçeklenebilirlik sorunlarını çözümlerine odaklanır. CMC verilerine göre MATIC, 16.6 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük on dördüncü kripto para birimidir.

Balina İlgisi ve Uzman Görüşleri

Uzmanların da sıklıkla dile getirdiği MATIC, projesi ve destek ekibiyle dikkat çekiyor. Deneyimli analistler potansiyel barındıran kripto para listesinde MATIC’e yer vermesiyle biliniyor. Bununla birlikte balinaların yoğun ilgisi fiyatı etkileyen önemli bir faktördür.

Whale Stats, geçtiğimiz dönemlerde balinaların dev miktarda Shiba Inu alımları yaptığını bildirmişti. En büyük Ethereum cüzdanlarının popüler kripto parası Shiba Inu, birinciliğini koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar