Holo Durmuyor: HOT Rekor Üzerine Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Son zamanların en çok kazandıran kripto paralarından olan HOT ile ilgili analistler yatırımcıların dikkatli davranmasını tavsiye ediyor. 
13:07
30 Mart 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eşler arası işlem yapma kapasitesini kullanan merkeziyetsiz bir uygulama platformu olan Holochain’in kripto para birimi olan HOT son günlere damga vurdu ve sürekli rekor tazeliyor. Peki, analistler bu yükselişi ne kadar devam etmesini bekliyor, düşüş nerede başlayacak?

HOT Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0.0154 dolardan işlem gören HOT bugün 0.0174 dolar ile yeni bir rekor imza attı. Grafiklere bakıldığında HOT’ın rallisini 13 Mart’ta başlattığı görülüyor. 12 Mart’ta 0.0027 dolardan işlem gören HOT’ın 20 günden daha az bir sürede sergilediği performans deyim yerindeyse göz kamaştırıyor.

Son 1 haftada %100’ün üzerinde artış yaşayan HOT, son 1 ayda da yaklaşık olarak yüzde 350 artış kaydetmiş oldu. 26 Mart’ta 0,0115 dolar ile bir rekora imza atan HOT’ın bir süre yatay seyrettikten sonra yeniden yükselişe geçmesinin FOMO’dan kaynaklandığı düşünülüyor.

Türk Yatırımcıların İlgisi

HOT’a Türk yatırımcılarının ayrı bir ilgisi olduğu görülüyor. Hem kısa zamanda büyük artış kaydetmiş olması da hem de artış hareketini uzun sayılabilecek bir süre devam ettirmesi bunun arkasındaki sebeplerden olabilir.

Ancak analistler bu kadar kısa sürede yüksek hacimli mumlarla anlık yaşayan HOT’ın hızlı bir düşüş sergileyebileceği konusunda da yatırımcıları uyarıyor. Analistlere göre Bitcoin’de yaşanan fiyat hareketleri ile HOT bir süre daha yükselişini devam ettirebilir. Ancak yaşanacak bir düşüş eğiliminde HOT’ın kazanç grafiğinden daha sert bir düşüş grafiği çizebileceğinin göz ardı edilmemesi gerektiği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar