X


Hangi Kripto Para Alınmalı

Kripto para yatırımı yapmadan dikkat edilecek konular!
11:09
28 Mart 2021

Şu an için sadece CoinGecko üzerinde listelenmiş 6.586 kripto para birimi bulunuyor. Söz konusu kripto para birimlerine kıyasla henüz bunun gibi platformlarda listelenmemiş kripto paraların toplam sayısının 15.000’leri bile geçtiği bilinmekte. Tabii ki bu kadar çok seçeneğin olduğu bir ortamda yatırımcıların kripto para yatırımı yapmakta zorlanması veya hangi kripto parayı seçeceğini bilememesi oldukça normal.

Peki kripto para yatırımcıları tam olarak hangi kripto parayı seçmeli ve böyle durumlarda nelere dikkat etmeli? Kripto para yatırımı yapmadan önce eğer eski bir projeyse bakılacak ilk şey bunun geçmişte ulaştığı seviyeler ve hayata geçirdiği gelişmeler. Kripto para projesinin geçmişteki rekor seviyesinden çok çok uzakta olması bazılarına göre yükseliş fırsatı olarak görülse de böyle sert düşüşün kritik nedenleri olabilir. Yatırımcılar bu sebeple ilk olarak söz konusu sebepleri araştırmalı ve yatırım yapmadan önce bunlara dikkat etmeli.

Kripto Para Yatırım Önerileri

Kripto para yatırımı yapmadan önce dikkat edilecek bir diğer konu ise söz konusu projenin toplam arzı ile sirkülasyondaki arzı. Kullanıcılar özellikle yeni projelerde yapılan ön satışlara dikkat ederek sirkülasyondaki arzın hangi tarihlerde ciddi anlamda artabileceğine dikkat etmeli.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bazı kripto para projelerinde kurucuların veya geliştiricilerin token payı çok fazla tutularak piyasada fiyat yükselir yükselmez alış baskısı yaratılıyor. Yatırımcılar böyle durumlara karşı proje ekibin de detaylı araştırmalı. Kripto para yatırımı yapmadan önce bunlara ek olarak projenin whitepaper olarak bilinen teknik dökümanına da bakmak gerekiyor. İlgili teknik döküman proje ile ilgili bütün hedefleri ortaya koyup yatırımcıların nelere dikkat etmesi gerektiğini gösterecektir.

Kripto Para Satın Alma Sitesi

Kripto para yatırımı yapmadan önce bakılacak bir diğer unsur ise bunun hangi borsalarda listelenmiş olduğudur. Bazı sabıkalı kripto para borsaları üzerinde listelenen kripto paralara her zaman dikkatle yaklaşılmalı. Bunun tam tersine Binance kripto para borsasında listelenen kripto paralar için sektörün belirli derecede onayını kazanmıştır. Bunun için Binance üzerinde hesap açmanız gerekmekte. Binance, sunduğu güvenlik ve likidite ile kesinlikle yatırımcılara güvenli kripto para alım satım tecrübesi sunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar