Gala Fiyat Tahmini 2022-2031: GALA Coin İyi Bir Yatırım mı?

Gala Coin'i essiz hale getiren özellikleri neler? Kripto para yatırımcıları önümüzdeki yıllarda nasıl bir GALA görecekler?
21:30
8 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Gartner tarafından yayınlanan rapora göre insanların en az yüzde 20’si gününün 1 saatini alışveriş, oyun ve öğrenmek için harcayacak. Yaklaşık 1 yıldır trend olan blockchain tabanlı oyunlar henüz Spacewar (1960’lı yıllar) dönemini yeni tamamlıyor.  Bugün siyah beyaz oyunların yerini çok daha fazlası aldı ve blockchain tabanlı oyunlar da böylesine bir süreci yaşayacak. Tek bir farkla, 10 yıllık ilerlemeler sadece birkaç çeyrekte kaydedilecek.

Gala Coin Nedir?

GALA, Gala Oyunlarının utility tokenidir. Gala Ekosisteminde oyun oynamak ve oyun içi varlıkları satın almak için kullanılan ana varlıktır. Gala Coin, kullanıcıların bir Gala Node’u (düğüm) çalıştırarak Gala Oyunları ekosisteminde kullanabilecekleri Gala Oyunlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak, bir düğümü çalıştırmak için Gala oyuncularının bilgisayarlarından ödül ve NFT kazanmalarını sağlayacak bir lisansa ihtiyacı olacak. Ancak işin püf noktası, bu lisansın ETH, BAT veya GALA cinsinden 13.000 dolara mal olması. Ayrıca sürece katılabilecek node sayısı 50.000’dir.

Gala nasıl çalışır?

Steam veya GOG’a benzer ve kullanıcıların platformda oynayabileceği çeşitli oyunlar bulunuyor. Oyunları oynamak için para ödeyen oyuncuları içeren diğer mağazaların aksine, buradaki oyunlar ücretsizdir ve kullanıcılar oyundaki tüm öğelere sahip olabilir.

Platformda şimdilik 5 oyun var;

  • Mirandus
  • Spider Tank
  • Town Star
  • Fortified
  • Echoes of Empire

Bu oyunların çoğu, kullanıcıların oyunu tamamlamak için bir şeyler oluşturmaları veya NFT kullanmaları gereken NFT ve Metaverse temalıdır. Oyuncular ayrıca şu kategorilerde dağıtılmış çeşitli oyun içi varlıklara sahip bir NFT mağazası bulacaklar.

Gala’nın Ortaklıkları

Gala, Under Armour ile duyurulan bir ortaklıkla 2021’i zirvede tamamladı. Binance, geçen Aralık 2021’de 400.000 dolar değerinde metaverse tokenleri dağıtmak için Gala Games ve diğer birçok metaverse ağıyla ortaklık kurdu.

Gala, insanların oynamak isteyeceği blockchain oyunları geliştirme sözü verdi. Aralık ayında efsanevi Sims tasarımcısı Will Wright ile ortak olacaklarını açıklayarak bu sözü yerine getirdiler. Gala’nın 2022 için bazı planları var. En önemli şey, ağ ücretlerini azaltmak ve uzun vadeli büyümeyi engelleyebilecek hatayla mücadele etmek için ana ağa (mainnet) geçmektir.

Ayrıca Frank Miller, Under Armour ve AMC gibi daha fazla şirketle ortaklık teklifleri olduğu da açıklandı.

Gala Coin Neden Benzersiz?

  • Gala, oyuncuların yerleşik pazaryeri üzerinden oyun içi öğeleri alıp satmasını sağlayan entegre bir mağazaya sahiptir.
  • Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiştir ve bir BEP-20 varlığıdır. Bu, GALA tokenlerinin nispeten düşük işlem ücretleriyle harcanmasını sağlar.
  • Gala, hangi oyunların listeleneceğine ve platformun performansını yöneteceğine karar veren devasa bir topluluğa sahiptir. Aylık 1,3 milyondan fazla kullanıcısı var.

Gala Fiyat Tahmini 2022-2031

WalletInvestor’a göre GALA harika bir uzun vadeli yatırım ve projeksiyonu biraz daha yukarı yönlü. Aralık 2022’nin sonunda, sitenin bu kripto para için tahmini 0,68 dolar ve 5 yılda 0,936 dolara ulaşmasını bekliyorlar. TechNewsLeader ise fiyatın 2022’de 0,12 dolara ulaşması bekleniyor 2030 yılında GALA için hedefledikleri fiyat ise 2,57 dolardır.

DigitalCoinPrice’ın GALA fiyat tahmini biraz daha az yükseliş gösteriyor. GALA’nın Aralık 2022’de ortalama 0,0687 dolar olacağını tahmin ediyorlar. Site, 2025 için ortalama değerin 0,11 dolar olacağını ve GALA’nın 2029’da 0,22 dolara yükseleceğini düşünüyor.

Yukarıdaki grafikte ise yıllık tahminleri görüyorsunuz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar