Reklam

Fiyat Yüzde 40 Arttı! Coinbase Listelemesi Bu Altcoin’i Uçuşa Geçirdi

Coinbase bu altcoin'i listeledi! Fiyat fırladı
10:20
21 Ekim 2021
Fiyat Yüzde 40 Arttı! Coinbase Listelemesi Bu Altcoin'i Uçuşa Geçirdi
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, kullanıcıların platformda ticaret yapabilecekleri kripto para birimleri listesini genişletmeye devam ediyor. Borsa, ana platformuna fiyatta artışa neden olan yeni bir kripto para birimi ekledi.

Listeleme Sonrası Fiyat Fırladı

Borsa tarafından 19 Ekim’de yayınlanan bir duyuru, platformdaki kullanıcıların Bounce (AUCTION/USD) kripto para birimine erişmesine izin vermeye başlayacağını belirtti.

Coinbase tarafından yayınlanan duyuru ise şu şekilde;

“Bugünden itibaren Bounce (AUCTION) Coinbase.com’da ve Coinbase Android ve iOS uygulamalarında mevcuttur. Coinbase müşterileri artık, coini gönderebilir ve ticaretini yapabilir. Bu varlıklar için alım satım da Coinbase Pro’da desteklenmektedir.”

Coinbase’in bu duyurusunun ardından Bounce fiyatında %40’ın üzerinde bir artış yaşanırken fiyat, 32 dolar seviyesinden 45 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Coinbase Etkisi

Coinbase’deki yeni listelemeler genellikle önemli fiyat artışlarına sebep olur. Ancak, herkes “Coinbase etkisinin” var olduğu konusunda hemfikir değil. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Coin Metrics tarafından hazırlanan bir rapor, Coinbase Pro’da listelenmeyi takiben fiyatların etkisinin abartıldığını belirtti.

Rapor, Coinbase‘deki yeni listelemelerin tahmin edildiği gibi büyük bir kazanç sağlamadığını gösterdi. Sonuçlar, borsada listelenen yeni tokenlerin, listeleme tarihinden on gün önce ve on gün sonra yalnızca %1 ila %14 arasında bir kazanç kaydettiğini gösterdi.

Bununla birlikte, bazı analistler hala yeni Coinbase listelemelerinin genellikle büyük fiyat artışları yaşadığına inanıyor. Popüler bir kripto analitik firması olan Messari’ye göre, Coinbase etkisi beş gün içinde yaklaşık %90’lık bir kazanç sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar