X


Everex Coin Nedir?

Everex (EVX), Everex platformunun yerel kripto para birimidir. 
11:12
23 Aralık 2020

Everex Coin, Ethereum platformunda çalışan bir kripto para birimidir. Everex coin’in arkasındaki platforma ise stablecoin blok zinciri ödemelerinin uygulanmasıyla uluslararası ödemeleri küresel işletmeler ve tüketiciler için daha erişilebilir hale getirmeyi ve böylece sınırlar olmaksızın yeni bir işlem standardı belirlemeyi hedefliyor.

Everex (EVX) Nedir?

Everex (EVX), Everex platformunun yerel kripto para birimidir. Everex, sınır ötesi ve kartlı ödeme anlaşmaları için stablecoin kullanma fikri üzerine kurulmuştur. Yapılan açıklamalara göre Everex, stablecoin terimi popüler olmadan çok önce, geleneksel para temelli token’ın ilk işlem kullanım uygulamasına öncülük etti. Bu amaç doğrultusunda platform, küresel işletmelerin bugün karşılaştığı sorunlara en iyi ve özel çözümleri sunmak istediklerini belirtiyor.

Bu hedefle kullanıcılarına 6 temel çözüm sunan platform bahsi geçen çözümleri şu şekilde sıralıyor:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
  • Küresel Para Transferleri: Everex’in Blockchain destekli ödeme çözümleri, hem gönderen hem de alıcı için sorunsuz bir deneyim sağlayarak saniyeler içinde para göndermeye izin veriyor.
  • Çevrimiçi Banka Kartı Ödemeleri: Çevrimiçi ödemeleri kabul eden e-ticaret satıcıları için, stablecoin’lerde aynı gün Visa / Mastercard ödemeleri seçeneğini sunuyor.
  • AB / İngiltere için Dijital IBAN: Euro ve GBP üzerinden gösterilen IBAN’larla faturalandırmaları basitleştiriyor ve doğrudan ödeme alma imkanı sunuyor.
  • Yüksek Verimli Faiz: Platformun kesintisiz itibari para yatırma ve çekme işlemleriyle Stablecoin’lerde en yüksek piyasa faiz oranlarını sunmak için CeFi ve DeFi ortaklarıyla entegrasyonu bulunuyor.
  • Satıcı / Satış Ortağı Ödemeleri: Satıcıları, iştirakler, tedarikçiler için stablecoin destekli Visa kartı özelliği ile yerel pazarlarda itibari nakit çıkışları ile stablecoin’lerde toplu ödemeler alınabiliyor.
  • Global Kurumsal Kart: Bir dakikalık ödemeler ve küresel sermayeye erişim ile işlemleri Everex ile oldukça hızlı gerçekleşiyor.

Öte yandan ücretsiz hizmetlerle kooperatif bankacılık modeli sunmanın yanı sıra, dünya çapındaki KOBİ’ler ve girişimciler için hızlı ve şeffaf ödeme çözümleri sunmak Everex’in ana misyonu olarak nitelendiriliyor. Bunu, sınır ötesi ve çevrimiçi ödeme anlaşmaları için USD’ye sabitlenmiş stablecoin uygulamasında yenilik yaparak gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bunlara ek olarak Everex, uluslararası ticaret, online satış, üretim yapan KOBİ’leri bir araya getiriyor ve onlara blok zinciri teknolojisinin faydalarını, kullanıcı benimseme zorlukları olmadan sunuyor. Everex ürünleri, kripto meraklısı olmayan işletme sahipleri için tasarlandı ve kullanıcı tabanlarını ve satış sayılarını büyütmede yeterince zorluk yaşayan KOBİ’ler için verimsiz ödemeler sorununu ortadan kaldırmak hedefleniyor.

EVX Coin Yorum

everex platformunun özellikle KOBİ’leri hedefliyor olması ve bu alanda ortaya çıkan sorunlara çözüm sunması en çok beğenilen özellikle arasında yer alıyor gibi görünüyor. Buna bağlı olarak yatırımcıların da EVX coin’e güvendikleri anlaşılıyor. Özellikle orta ve uzun vadeli yatırım gözüyle bakılan EVX coin’in güncel ve tarihsel verilerine bakmak faydalı olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,2924 dolar ile işlem gören Everex (EVX), Bitcoin karşısında da 0,00001242 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre piyasa hacmi bakımından 670. sırada yer alan Everex (EVX) 6.641.816 USD piyasa hacmine sahip.

Bunların yanında piyasada şu anda 22.700.000 Everex Coin bulunuyor ve toplamda 25.000.000 Everex Coin olacağı ifade ediliyor. Ayrıca EVX Coin’in 13 Mart 2020 tarihinde 0,0947 dolar ile dip seviyeyi ve 7 Ocak 2018 tarihinde 7,36 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Everex Coin Nasıl Alınır?

Everex Coin, Binance borsası aracılığı ile satın alınabilir. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance’in 26 Ekim 2017 Everex Coin’i listelediği görülüyor.

Bunlara ek olarak Binance kullanıcıları şu anda EVX/BTC ve EVX/ETH işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar