X


Ethereum Vakfı, 100 Milyon Dolar Değerinde ETH’yi Kraken Borsasına Taşıdı

En popüler ikinci kripto para Ethereum 4.810 dolar seviyelerinden işlem görürken Ethereum Vakfı önemli bir transfer gerçekleştirdi.
13:26
12 Kasım 2021

Ethereum blok zinciri monitörüne göre Ethereum Vakfı, yaklaşık 100 milyon dolar değerinde EYH’yi merkezi borsa Kraken’e transfer etti. Dev işlem, Etherscan‘daki işlem sayfasına yansırken 11 Kasım’da kaydedildi.

Ethereum Vakfı’ndan Satış

En popüler ikinci kripto para Ethereum 4.810 dolar seviyelerinden işlem görürken Ethereum Vakfı önemli bir transfer gerçekleştirdi. Ethereum Vakfı, kuruluşun faaliyetlerini destekleyen fiat para birimini almak adına kripto fonlarını sürekli olarak satıyor ve bu işlem aslında olağandışı bir şey değil.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak kullanıcıların asıl endişesi vakfın seçtiği zamanlamadır. Ethereum‘un piyasa geçmişine ve zincir üstü verilerine göre vakıf varlıklarını zirveye yakın seviyelerden satıyor. Vakfın sattığı miktar, Ethereum’un günlük işlem hacminin %0.1’ini bile bulmuyor. Dolayısıyla fiyatı doğrudan etkileme durumu söz konusu olmuyor.

Ethereum Vakfı; ağ güncellemesi, sürdürülebilirlik ve sürekli geliştirmeyi kapsayan Ethereum ekosisteminin desteğine adanmış bir organizasyondur. Şirket, ekosistemi yönlendirmek veya kontrol etmek için değil, ekosistemi desteklemek için var olduğunu belirtiyor. Ayrıca kuruluş, ağın geliştirilmesi konusunda tekel olmadığını da hatırlatıyor.

Ethereum Fiyatı

En büyük altcoin Ethereum,  iki gün önce 4.859 dolar ile tüm zamanların yüksek seviyesini kaydetti. ETH’de zirve, lider Bitcoin’in ATH seviyesine ulaştığı dakikalarda geldi. Genel piyasa trendini takiben şu an düşüş eğiliminde olan Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 4.614 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Ethereum’da zincir üstü veriler yükseliş görünümü doğrularken uzman analist yorumlarına göre fiyat hedefi yüksek seviyeleri işaret ediyor. Kurumsal benimsenmenin de sahneye dahil olmasıyla Ethereum, 5.000 dolar sınırına dayandı. Ancak Evergrande krizinin patlak vermesi kripto para piyasasını düşüş trendine sürükledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar