reklamı kapat

Ethereum Parabolik Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor?

Ethereum yatırımcılarının beklediği parabolik ralli kapıda mı?
20:00
9 Haziran 2020

Ethereum Haziran ayına oldukça hızlı bir giriş yaptı ve son hafta kesinlikle ETH yatırımcıları için çok hızlı ve stresli geçti. En büyük ikinci kripto para birimi aslında Mart ayının ortalarında gerilediği 88 dolar seviyesinden yaklaşık olarak %170 artış elde etmeyi başardı ve 250 dolara kadar çıktı. Bu performans aslında 10 milyar doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip yatırım yapılabilecek bütün varlıklardan daha iyi bir yükseliş anlamına geliyor ve Bitcoin de buna dahil.

ETH 2.0 ile Yeni Fiyat Rekoru Gelebilir

ETH’nin bu sansasyonel yükselişi ve adeta küllerinden yeniden doğması, yatırımcıların beklediği asıl boğayı getirmeye ise yetmedi. Özellikle sene sonunda gerçekleştirilmesi planlanan ETH 2.0 ile yeni bir rekorun gelebileceği ve tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşılabileceği düşünülüyor.

Önde gelen kripto para analistlerinden Wolf da takipçileri ile paylaştığı grafiğinde ETH’nin şu an akümülasyon döneminde olduğunu ve yatırımcıların bol bol ETH aldıklarını belirtti. ETH’nin aynı Bitcoin’in 20.000 dolar rekorunu kırmadan önceki grafiğine benzer hareketler sergilediğini belirten analist, yakında parabolik bir ralli görebileceğimize işaret etti.

Eğer ETH/USD işlem çifti gerçekten de 2017 yılındaki gibi parabolik bir ralli elde ederse fiyatın yeniden 1.400 dolara kadar çıkması mümkün olabilir. Tabii ki böyle bir ralli için ETH 2.0 hakkındaki planların sıkıntısız bir şekilde ilerlemesi ve gerçekleştirilmesi gerekiyor.

ETH 2.0 ile beraber Proof-of-Stake (hisse ispatı) modeline geçiş yapacak olan Ethereum, belki de eski rekorunu bile kırıp zirveyi zorlamaya başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.