reklamı kapat

Ethereum Ne Kadar Tercih Ediliyor?

Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve EOS platformları karşısında daha çok tercih ediliyor.
18:00
8 Nisan 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Tron (TRX) ve EOS geçtiğimiz birkaç ay boyunca Ethereum (ETH) karşısında oldukça iddialı performanslar ortaya koydu. Lider altcoin ETH’ye rakip olan bu projeler, sağladıkları hizmetlerle merkezsiz uygulama geliştiricilerini platformlarına çekiyor. Ancak ETH’nin son günlerde sergilediği performans, kullanıcıların halen Ethereum’u “kral” olarak gördüğünü gösterdi.

Yatırımcılar Ethereum Dedi

Kripto paralar arasındaki en büyük piyasa değerine sahip altcoin Ethereum, TRX ve EOS’a karşı yatırımcıların tercihi oldu. Yatırımcılar TRX ya da EOS satın almak yerine ETH alarak hodl’lamayı tercih etti. Bu durum kullanıcıların Ethereum’a halen itibar ettiğini ve rakip platformlara o kadar da rağbet etmediğini gösteriyor.

Kripto para topluluğu son zamanlarda EOS ve TRX ekiplerinin başarılı çalışmalarına şahit oluyordu. Merkezsiz uygulama geliştiricilerine birbirinden avantajlı hizmetler ve olanaklar sağlayan bu platformlar kendilerini Ethereum platformunun rakibi olarak görüyor. Tron CEO’su Justin Sun ile Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin arasında da belirli bir çekişmenin olduğunu söyleyebiliriz. Ancak son gelişmeler bu durumun değişebileceğine işaret ediyor. Konu hakkında yayımladığımız yazıya buradan ulaşabilir ve bu iki projenin gelecek çalışmalarına yönelik fikir sahibi olabilirsiniz.

Akıllı Sözleşme Platformu

Omar Boham adındaki bir kripto para haber yazarı tarafından kullanıcılara yöneltilen “Hangi akıllı sözleşme platformunun token’ını beş yıllığına hodl’larsınız?” sorusuna verilen yanıtlar dikkate değer nitelikte. Bu soruyu yanıtlayan kullanıcıların %48’i ETH’yi tercih ederken Tron %14, EOS ise %13 oranında oy aldı. Tezos (XTZ) ve Cardano (ADA) gibi diğer token’larsa toplamda %25 oranında işaretlendi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.