reklamı kapat

Justin Sun ve Vitalik Buterin Arasındaki Buzlar Eriyor Mu?

Tron (TRX) ve Ethereum (ETH) arasındaki buzlar, Justin Sun'un açıklaması ile eriyebilir.
14:00
8 Nisan 2019

Tron (TRX) ve Ethereum (ETH) bir zamanlar aynı ağı paylaşan kripto para projeleri olsalar da, özellikle son aylarda birbirine düşman iki kripto para birimi topluluğu haline geldi ve bu durum her yeni gelişmeyle çok daha kötü bir hal almaya devam ediyor. TRX kripto para birimi bir zamanlar Ethereum tabanlı bir token olarak bilinirken, daha sonra kendi ana ağına geçti ve Ethereum’un merkeziyetsiz uygulamalarına rakip uygulamalar piyasaya sürmeye başladı..

Justin Sun’dan Yeşil Işık

Tron kurucusu ve CEO’su Justin Sun’un sık sık Twitter ve buna benzer sosyal medya platformları üzerinden Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin‘e ”sataşması” da iki kripto para topluluğunu birbiri ile karşı karşıya getirdi. Ancak 6 Nisan tarihinde Justin Sun’ın yaptığı bir açıklamada, buzların az da olsa erime şansı olduğu ortaya çıktı.

Olay aslında 1 Nisan tarihinde Vitalik Buterin’in Tron reklamını içeren pano önünde çektirdiği bir fotoğrafı paylaşması ile başladı. Sun ise bu olaydan sonra Rachel Wolfson ile yaptığı bir podcast yayını esnasında hem Tether stabilcoin’inin Tron ağı üzerinde piyasaya sürülecek versiyonuna, hem de söz konusu tweet’e yönelik açıklamalarda bulundu.

”İlk olarak, herkes Tron ve Ethereum’un merkeziyetsiz uygulama sektöründe rekabet ettiğini biliyor tabii ki. Ancak ben kesinlikle bu rekabetin daha iyi bir ürün üretimine yol açacağından eminim ve Tron ile Ethereum arasındaki rekabet bütün endüstrinin yararına gözüküyor.”

Sun daha sonra Buterin’in paylaştığı fotoğrafı ”çok sevdiğini” ve endüstrinin kardeşliğine inandığını, bu sebeple gelecekte birçok Ethereum geliştiricisi ve hatta Ethereum ağı tabanlı kurumlarla bile iş birliği yapabileceklerini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.