X


Ethereum Durdurulamıyor – 14 USD Geçildi

18:00
13 Mart 2016

Bitcoin şu ana kadar gelmiş geçmiş en çok bilinen kripto para; fakat son aylarda birincilik tahtına bir aday daha göz kırpıyor; Ethereum.

Ethereum getirdiği yenilikçi bakış açısıyla son günlerin en çok konuşulan ve üzerinde durulan kripto para birimi. Ethereum’u bu kadar gözde yapan neden ise; altyapısıyla yapılabilecek çok sayıda yenilikçi uygulamayla mevcut geleneksel sistemlerin yerine geçme potansiyeline sahip olması.

Ethereum’a ilgi artarken bir yandan da değerinde büyük sıçramalar yaşanıyor. 2016 başlarında 1 dolar civarında işlem gören Ether, şu an 14 doları aşmış durumda.

Kripto para topluluğunda bazı kesimler gelecekte Ether’in değerinin çok daha yükseleceğini ve 100 doları bile aşabileceğini ifade ederken, Ethereum’u yakından takip eden bazı kripto meraklıları ise daha da ileri giderek Ether’e yeni Bitcoin gözüyle bakıyor ve fiyatının BTC’yi bile geçebileceğini düşünüyorlar. Tabiki tam tersi görüş bildirenler de yok değil, muhalif kesimler ise fiyatının değerinden fazla şişirildiği yönünde yorumlarda bulunuyor. Fakat kim ne derse desin Ethereum’un önünün açık olduğu herkesçe kabul edilen bir gerçek.

Geçtiğimiz haftalarda Microsoftun’da Ethereum altyapısını destekleyeceğini açıklaması; alış yönünde baskı yaparak tam anlamıyla fiyatın patlamasına neden olmuştu ve 10 dolar geçilmişti. 13 Mart tarihi ile baktığımızda yükselişin devam ettiğini ve 14.30 dolardan işlem yapıldığını görüyoruz.

Fiyattın artmasıyla birlikte Ethereum’un piyasa değeri de 1 milyar doları geride bıraktı. Bu rakam Ether’in Bitcoin’den sonra en değerli kripto para birimi olduğunu gösteriyor. Öte yandan 1,106,000,000 dolarlık değeriyle Ether, şu anda Bitcoin haricindeki diğer tüm kripto para birimlerinin toplamından daha fazla bir piyasa değerine sahip.

Ethereum’la ilgili gelişmeleri yayınlamaya devam edeceğiz. Bu linkten son gelişmeleri takip edebilirsiniz..

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar