f ETF Onayları Beklenirken Ark Invest CEO'su Cathie Wood'dan Kritik Bitcoin ve Yapay Zeka Vurgusu! › COINTURK

ETF Onayları Beklenirken Ark Invest CEO’su Cathie Wood’dan Kritik Bitcoin ve Yapay Zeka Vurgusu!

Özet

  • Ark Invest CEO'su Cathie Wood, Bitcoin ve yapay zeka arasındaki yakınlaşmayı vurguladı.

  • Wood, ARK Invest'in yapay zeka alanındaki yatırım stratejilerini destekliyor.

  • Ark Invest'in yapay zeka teknolojisi hisselerine odaklanan ARK Disruptive Innovation ETF, QQQ endeksine göre daha yüksek bir performans göstererek büyüme potansiyelini yansıtıyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
02:00
3 Eylül 2023

Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, yakın zamanda attığı bir tweet’te Bitcoin ve Yapay Zeka (AI) arasındaki yakınlaşmaya ilişkin iyimser görüşünü paylaştı. Wood’un tweet’i, yapay zeka ve Bitcoin’in dönüştürücü potansiyeline işaret ederek, farklı şirketler ve bir bütün olarak ekonomi için sunulan olasılıkları vurguladı.

Wood’un teknolojilerin iki heyecan verici yönüne duyduğu coşku, kripto ve Yapay Zeka sektörlerinin manzarasının ne kadar hızlı geliştiğini kanıtlıyor. Tweet’te ayrıca Ark Invest ve Blockchain Park tarafından hazırlanan ve Cathie Wood’un Bitcoin’in inşası ve ölçeklendirilmesini tartıştığı Bitcoin Brainstorm Podcast de yer alıyor.

Cathie Wood’un Duyarlılığının Temeli Nedir?

Wood’un yükseliş hissiyatını destekleyen ARK Invest’in “Yapay Zekaya Yatırım Yapmak” adlı bir araştırma makalesi. Araştırma makalesi, hem Cathie Wood’un hem de Ark Invest’in yatırım stratejilerinde yapay zekânın etkilerini aktif olarak değerlendirdiklerinin güçlü bir göstergesi olarak hizmet ediyor.

Cathie Woods yıllar içinde yapay zeka ile ilgili bir dizi hisse senedine yatırım yaparak yükselen teknolojiye olan inancını göstermişti. Yükselen teknolojinin yanı sıra, Cathie Wood’un Bitcoin’e olan ilgisi ARK Invest Bitcoin ETF gelişmeleriyle açıkça görülmekte. ARK Invest, Bitcoin’in yanı sıra kripto sektöründeki varlığını gösteren çok sayıda Coinbase ve Robinhood hissesine de sahip.

ARK Invest Yapay Zekadan Nasıl Yararlandı?

Makalede ayrıca Ark Invest’in yapay zeka teknoloji hisselerine yatırım yaparak fayda sağlayan stratejilerinden de bahsediliyor. Yalnızca yapay zeka ve diğer yenilikçi teknolojilere odaklanan ARK Disruptive Innovation ETF (ARKK), NASDAQ 100 Endeksi’nden (QQQ) daha iyi performans göstererek yıl ortasına kadar %41,2 kâr elde etti.

Wood’un attığı tweet ve Ark Invest’in araştırması, yapay zekanın yatırım dünyasındaki artan etkisini gösteriyor. Bitcoin ve yapay zekânın bir araya gelmesi, şirketlerin çalışma biçiminde sarsıcı bir değişime yol açabilir ve nihayetinde üretkenliği ve maliyet yapılarını yeniden tanımlayabilir. Yatırımcılar büyüme için yenilikçi yollar aramaya devam ederken, Wood’un iyimserliği kripto para ve yapay zekanın kesiştiği noktadaki muazzam potansiyelin ilgi çekici bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI