X


Eski CFTC Başkanı Kripto Para ve Blockchain Alanında Çalışacak!

Eski CFTC Başkanı kripto para sektöründen kopmadı!
10:00
3 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin finansal regülatörlerinden birisi olan ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) eski başkanı Chris Giancarlo veya kripto para sektöründe bilinen adı ile Kripto Baba, yeni çalışmaya başladığı hukuk firmasında da kripto para sektörüne yakın bir ilgi gösterecek.

Wilkie Farr & Gallagher isimli New York tabanlı hukuk firması ile çalışmaya başlayan Kripto Baba, Reuters’in aktardığı bilgilere göre kripto para birimleri ve blockchain’i de içine alan dijital yenilik alanına bakacak. Giancarlo yeni rolü hakkında şunları ifade etti:

‘Zamanımı dünya çapındaki ticari girişimlerdeki müşterilerime ayıracak ve halkın temel odak noktaları ile ilgilenecek şekilde ayıracağım. Bunların yanı sıra blockchain tabanlı dijital doları savunmaya da devam edeceğim.”

İçerik Rehberi

Dijital Dolar Konusu

Giancarlo özellikle Facebook’un kendi dijital para birimini geliştireceği ve Çin’in bu konuda sona geldiği haberlerinden sonra dijital dolar fikrini en çok savunanlardan birisi haline gelmişti. Görev süresini dolduran Giancarlo’nun dijital doları ne pahasına olursa olsun savunacağına dair açıklamaları da mevcut. Giancarlo’nun kripto para sektöründe Kripto Baba olarak bilinmesinin en büyük nedeni ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar olmuştu.

Hükümetin doları dijitalleştirip gücü bankaların elinden alması gerektiğini belirten Giancarlo, blockchain teknolojisinin de olası bir 2008 krizi benzeri durumda daha hızlı müdahale şansı tanıyacağını ifade etti. Giancarlo’nun yeni rolünde dijital dolar için neler yapacağı ise henüz belli olmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar