reklamı kapat

EOS ve Tron, Ethereum’u Geçti!

EOS ve Tron (TRX) tabanlı merkeziyetsiz uygulamaların kullanım oranı, Ethereum'u (ETH) geride bıraktı.
22:00
23 Temmuz 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), son yıllarda EOS ve Tron (TRX) gibi güçlü rakiplerle karşı karşıya kaldı. Toplam piyasa değeri açısından rakiplerinden ciddi anlamda önde olan Ethereum, ne yazık ki merkeziyetsiz uygulama sayısı ve kullanımı açısından savaşı kaybetmeye başladı.

Dapp.review isimli analiz sitesinin hazırladığı verilere göre, 23 Temmuz tarihindeki blockchain verilerine göre EOS ve Tron’un blockchain ağları merkeziyetsiz uygulama konusunda ciddi bir şekilde Ethereum’un önüne geçti.

EOS ve Tron, Ethereum’a Karşı

Aktarılan bilgilere göre toplam 3.000 merkeziyetsiz uygulamanın 1.871 tanesini Ethereum tabanlı iken, EOS 594, Tron ise 535 merkeziyetsiz uygulamaya ev sahipliği yapmakta. Ethereum bu alanda önde gözükse de kullanıcı aısından EOS geçtiğimiz 7 günlük süre içerisinde 841,736 kullanıcı ile birinciliği, Tron ise 332,511 kullanıcı ile ikinciliği ele geçirdi. Fiyat açısından lider olan Ethereum ise sadece 121.000 kullanıcı ile son sırada yer almakta.

90 günlük verilere bakıldığında ise EOS, Tron ve Ethereum’un sırasıyla en çok kullanıcıya ulaştığı günkü sayıları 167,311, 102,497 ve 22,595 olarak gözükmekte. Yani Ethereum ağı bu konuda da rakiplerinin bir hayli gerisinde kalmakta.

Ethereum’un kurucu ortaklarından Joseph Lubin geçtiğimiz günlerde oldukça nahoş bir olay ile anıldı ve bunun etkileri de hala Ethereum topluluğu içerisinde tam olarak geçmiş sayılmaz. Lubin eski bir çalışanı tarafından kendisini zarara uğrattığı gerekçesiyle 13 milyon dolar talebi ile dava edildi. İlgili haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun