Elrond, Maiar DEX Lansmanı İçin 1.29 Milyar Dolarlık Likidite Teşvik Programını Açıkladı

22:51
19 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Düşük gecikme süresi ve ihmal edilebilir maliyetlerle saniyede 100.000 işlemin ötesine geçebilen yüksek verimli Elrond blockchaini, Maiar DEX DeFi platformunun lansmanını güçlendirmek için 1 milyar dolarlık bir likidite teşvik programı duyurdu.

Bu, belki de bugüne kadarki en büyük DeFI teşvik programı ve DeFi’nin benimsenmesini kripto alanının mevcut sınırlarının ötesine, ana akım haline getirmeye yönelik güçlü bir adımı temsil ediyor.

Teşvikler, Maiar DEX yardımcı programı ve yönetişim tokeni olan MEX’te yer alacak. Bu nedenle ilk ay 282 milyon dolar olmak üzere toplam 1,29 milyar dolarlık MEX tokenleri, EGLD, MEX ve USDC tokenlerinde likidite sağlayacak olan Maiar DEX kullanıcılarına dağıtılacak.

MEX tokenleri, 60.000’den fazla hesaba dağıtmış olan tamamen topluluğa ait DeFi platformunun resmi lansman tarihi ile aynı zamanda 19 Kasım’da başlayacak.

Maiar DEX için oluşturulan akıllı sözleşmeler, Runtime Verification tarafından sıkı denetimden ve resmi doğrulamadan geçti. Platform, performansını ve en zorlu koşullar altında bile ölçeklenebilirliğini doğrulayan bir dizi etkinlikte stres testine tabi tutuldu.

İlk kez kullananların yalnızca bir telefon numarası kullanarak 1 dakikadan kısa sürede güvenli bir kripto cüzdanı elde etmelerini sağlayan son derece sezgisel Maiar Uygulaması ile birleştiğinde, Maiar Exchange’in çekici ve kullanımı kolay kullanıcı deneyimi, DeFi’nin benimsenmesini sağlayacak güçlü ve yeni bir standart belirliyor.

Elrond Network CEO’su Beniamin Mincu, “Maiar DEX’in sahipliğini bir milyar kullanıcıya dağıtarak, herkesin her yerden erişebileceği gerçek anlamda küresel bir finansal sistemin temellerini atıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bu devasa teşvik programı ile Elrond, sektördeki en güçlü ve en hızlı likidite önyükleme mekanizmalarından birini yaratmayı amaçlıyor.

İlk ayın ötesinde, benimsemeyi hızlandıran planlar, Uniswap, Pancake Swap veya Sushi Swap gibi ürünleri içeren ekosistemdeki en büyük DeFi platformlarının kullanıcılarını hedefleyen ve aynı zamanda gibi faaliyetleriyle orantılı olarak MEX tokenlerini talep edebilecek bir takip teşvik programı ile devam edecek.

Blockchain teknolojisini kullanan finansal ürünlerin daha verimli ve erişilebilir olduğu zaten kanıtlanmıştır. Elrond, eşi benzeri görülmemiş miktarda teşvik vererek, DeFi ürünlerinin küresel ölçekte yaygınlaşması için güçlü bir baskı oluşturuyor.

Elrond Hakkında

Elrond, verim ve işlem hızında 1.000 kat kümülatif iyileştirme sağlamak için sıfırdan tasarlanmış yeni bir blockchaini mimarisidir. Bunu başarmak için Elrond iki önemli yenilik sunar: Yeni bir Adaptive State Sharding mechanism ve Secure Proof of Stake (PoS) algoritmasıdır. Bunlar hızlı, verimli ve güvenli bir fikir birliği mekanizmasıyla doğrusal ölçeklenebilirlik sağlar. Böylece Elrond, 5 saniyelik gecikme süresi ve ihmal edilebilir maliyetle saniyede 10.000’den fazla işlemi (TPS) işleyebilir ve izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin omurgası olmaya çalışır.

Maiar Exchange Hakkında

Maiar Exchange, Elrond Network tarafından geliştirilen bir DEX AMM platformudur. Tamamen parçalı bir blockchain mimarisi üzerinde çalışan türünün ilk platformudur. Güçlü UX, sezgisel tasarım, ölçeklenebilir altyapı ve zorlayıcı unsurları birleştiren Maiar DEX, DeFi’yi internet ölçeğinde benimsemeyi sağlayacak tamamen topluluğa ait bir platformdur.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar