X

DREP Coin Nedir?

DREP, DREP Foundation’ın yerel para birimidir ve Blockchain tabanlı bir token olarak nitelendirilir.
14:29
31 Ağustos 2020

DREP platformu, Blockchain teknolojisine dayalı “bağlayıcılar” ve “araç setleri” oluşturmayı hedefliyor. Bunu yaparkende DREP, kullanım kolaylığını, esnekliği ve friksiyonu olmayan çözümleri birleştiriyor.

DREP Foundation temelde, DREP Chain, DREP ID, DREP Reputation Protocol and DREP SDK’ya dayanıyor.

DREP Coin Yorum

“DREP Coin yorum” ya da “DREP coin haber” gibi başlıklara geçmeden önce Drep coin’in ne olduğuna ve platformun neler yaptığına bir göz atmakta fayda var.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Platformun temel taşlarından biri olan DREP Chain, tamamen DREP ekibi tarafından tasarlanan ve yüksek performanslı bir kamu Blockchain’i olarak tanımlanıyor. Yapılan açıklamalar göre DREP Chain, kök zincir ve alt zincirlerden oluşan çift katmanlı yapı ile EVM ve WASM formatındaki Akıllı Sözleşmeler ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Bunun yanı sıra veri gizliliği korumasını geliştirmek için DREP Chain, kullanıcıların hassas bilgilerini korumak amacıyla homomorfik şifreleme kullanımını benimsiyor.

Öte yandan platformda, bir parkur oyunu olan ve DREP SDK temelli olan “DREP Mining” adlı bir oyun da bulunuyor. Bu oyunla birlikte çeşitli senaryoları değerlendiren kullanıcılar DREP token aracılığı ile hem eğlenirken hem kazanabiliyor.

Platformun açıklamalarına göre, DREP temelde üç sorunu çözmeye çalışıyor:

  • Yetersiz genel zincir performansı ve zayıf geliştirici deneyimi
  • Ayrılmış halka açık zincir ekosistemleri ve küçük kullanıcı tabanları
  • Blockchain teknolojisi ile kurumsal ihtiyaçlar arasındaki uyumsuzluk

DREP platformunun çzmeye çalıştığı sorunların oldukça önemli olduğu ve platformun bu sebeple gelecek vaat ettiği de kullanıcı yorumları arasında yer alıyor.

Tüm bunlara ek olarak DREP, DREP Foundation’ın yerel para birimidir ve Blockchain tabanlı bir token olarak nitelendirilir. Yapılan açıklamalara göre DREP coin, platformda işlem ücretlerinde, alt zincirler arasındaki işlemlerde, ağdaki tüm verilerle ilgili işlemlerde, ön satışlarda ana para birimi olarak, DREP oyunlarında kullanılıyor ve gelecekte de kullanılmaya devam edecek.

Bunların yanında 2020 yılında DREP mainnet’i gerçekleşti ve bu sebeple de yatırımcılar token’ın artacağını düşündükleri ilgilerinde artışlar oldu.

DREP USDT

DREP Foundation’ın kripto para birimi DREP coin’i yatırım aracı olarak değerlendirmek isteyen kişilerin DREP/USDT işlem çifti ile işlem yaptıkları görülüyor. DREP/USDT işlem çiftine bakıldığında ise yazının yayına hazırlandığı sırada 1 DREP coin’in 0,002941 Tether (USDT) ile işlem gördüğü ifade edilebilir.

DREP Coin Fiyat

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada DREP USD paritesinde token’ın 0.0029 dolardan işlem gördüğü görülüyor. Bunun yanında DREP BTC işlem çiftinde de token’ın 0,00000025 BTC ile işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Öte yandan DREP coin, 13 Mart 2020’de 0,0006 dolar ile en dip seviyeyi görürken 21 Mayıs 2019’da da 0,0058 dolar ile en yüksek seviyeyi gördü. Ayrıca 11.654.846 USD ile DREP coin’in piyasa hacmi sıralamasında 488. sırada yer aldığını da belirtmek gerekiyor.

DREP Coin Nasıl Satın Alınır?

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip borsası Binance ile DREP coin’i hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar