X


DIA Coin Nasıl Alınır?

DIA Coin nedir, nasıl alınır?
10:19
26 Şubat 2021

DIA, DeFi ekonomisi için doğrulanmış ve şeffaf oracle’lar sunmayı hedefliyor. Decentralised Information Asset (DIA), piyasa aktörlerinin güvenilir verileri elde etmesini ve paylaşmasını sağlayan açık kaynaklı bir oracle platformudur.

DIA (DIA) Nedir?

DIA, finansal akıllı sözleşme alanında açık finansal veriler için bir ekosistemdir. DIA’nın hedefi, veri analistlerini, veri sağlayıcılarını ve veri kullanıcılarını bir araya getirmektir. Genel olarak DIA, çeşitli kaynaklardan gelen off-chain veriler ile çeşitli finansal dApp’ler oluşturmak için kullanılabilen on-chain akıllı sözleşmeler arasında güvenilir ve doğrulanabilir bir köprü sağlar.

Öte yandan DeFi uygulamaları, güvenilir ürünler oluşturmak, suistimal ve manipülasyondan kaçınmak için güvenilir ve ölçeklenebilir veri akışlarına güveniyor. DIA, güvenilir finansal verileri elde etmek, doğrulamak ve sunmak için kripto-ekonomik teşviklerden ve topluluğun bilgeliğinden yararlanıyor.

DIa platformu 3 aşamada çalışıyor:

  • Kaynak Bulma: Veri kaynağı sağlama ve veri doğrulama için ödüller DIA token’ları ile finanse edilir ve ödül için tamamlanır. Tüm veriler birincil kaynaklardan DIA sunucularına çekilir.
  • Tedarik: DIA veritabanı zincir üzerinde karma hale getirilir ve tüm kazıyıcı kodu ve dokümantasyon Github’da barındırılır. Tüm verilere API uç noktaları veya Oracles aracılığıyla erişilebilir.
  • Erişim: Borç verme platformları, endeks sağlayıcıları, tahmin piyasaları ve diğer kullanıcılar DIA’nın açık kaynaklı, doğrulanmış veri akışlarına özgürce erişebilir.

Bunlara ek olarak DIA; şeffaflık, doğrulama ve ölçeklenebilirlik olmak üzere 3 unsura önem verdiğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre DIA’nın veri beslemeleri açık kaynaklıdır ve erişilebilirdir. Dolayısıyla şeffaf bir ekosistem oluşturulması hedefleniyor.

Bunun yanında DIA verileri, tüm paydaşlar topluluğu tarafından doğrulanır ve merkezi olmayan veri kaynağı, kolay ölçeklenebilirlik sağlar.

DIA Coin, CoinMarketCap verilerine göre 56,277,023 dolar işlem hacmi ile 380. sırada yer alıyor. Yazının kaleme alındığı an itibariyle 1,99 dolar ile işlem gören DIA Coin, Bitcoin karşısında da 0.00004302 BTC ile işlem görüyor. Bu noktada DIA Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 28,919,376 dolar olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bunlara ek olarak DIA Coin tüm zamanlar rekorunu 2 Eylül 2020 tarihinde 5.17 dolar ile kırarken dip seviyeyi de 4 Ağustos 2020 tarihinde 0.7916 dolar ile gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 28,271,916 DIA Coin bulunuyor ve DIA Coin’in toplam arzının 200.000.000 olduğu ifade ediliyor.

DIA Coin Nereden Alınır?

DIA Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

DIA Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından DIA Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT), BUSD, Binance Coin (BNB) ya da Bitcoin (BTC) alarak DIA işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar