X


Deneyimli Analist Peter Brandt Uyardı! Bitcoin’de Oluşan Bu Formasyona Dikkat!

Deneyimli analist Peter Brand uyardı. Bitcoin'de çift tepe formasyonu oluşuyor olabilir.
14:45
10 Aralık 2021

Deneyimli kripto para trader’ı Peter Brandt, lider kripto para birimi Bitcoin’in grafiğinde grafiğinde oluşan önemli bir formasyona dikkat çekti. Ayrıca Brandt,  bu formasyonun Bitcoin fiyatında daha fazla düşüşe neden olabileceği yönünde uyardı.

Bitcoin grafiğindeki Bu Formasyona Dikkat

Tecrübeli analist Peter Brandt’ten yeni bir Bitcoin yorumu geldi. Ünlü analist yakın tarihli yayınladığı bir Tweet’te, Bitcoin trader’ları tarafından göz ardı edildiğini düşündüğü uğursuz çift tepe modelini işaret etti.

Bununla birlikte Brandt, model tamamlanana kadar bu formasyonun onaylanamayacağını vurguladı, bu yüzden ayıların başka bir büyük düzeltme beklentileri konusunda aşırı heyecanlanmaması gerektiğinin altını çizdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca “çifte tepe” senaryosu Brandt için şimdilik sadece “geçen ilgi”den ibaret olarak kalıyor. Brandt, ek olarak boğaların başını belaya sokabilecek gelişen bir kalıba işaret etti ve bunun mutlaka kendi konumunu veya fikrini temsil etmediğini vurguladı.

Ünlü kripto para analisti Peter Brandt’ın bu açıklamalarına ek olarak, Navellier & Associates’in Başkanı ve Kurucusu Louis Navellier kısa süre önce, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para biriminin çift tepe modelini tamamlaması durumunda Bitcoin fiyatının 10.000 doların altına düşebileceğini öngördüğünü belirtti.

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir düşüş trendi içerisinde hareket ediyor. Öyle ki lider kripto para birimi geçtiğimiz günlerde sert bir düşüş yaşadı ve hala bu düşüşün yaralarını sarmaya çalışıyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşün ardından yönünü yukarıya çevirdi ve artış başlattı. Bitcoin’de yaşanan bu artışla birlikte fiyat neredeyse 52.000 dolara kadar ulaştı.

Ancak daha sonrasında Bitcoin bu yükselişi sürdüremedi ve fiyat yeniden geri çekilmeye başladı. Bitcoin’indeki bu son düşüşle birlikte fiyatı, 47.300 dolara kadar geriledi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.27’lik bir düşüşle 47.935 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar