reklamı kapat

Dash, Monero ile IOTA’yı Geride Bıraktı – Yükselişin Sebebi Ne?

Dash (DASH), inanılmaz yükselişi ile IOTA ve Monero'yu geride bıraktı.
12:17
1 Nisan 2019

Özellikle Güney Amerika ülkesi Venezuela içerisinde vatandaşlar tarafından inanılmaz bir oranda kullanılan Dash (DASH) kripto para birimi son birkaç gündür %10 ve üzeri bir artış yakaladı ve yükselişi esnasında IOTA (MIOTA) ile gizlilik odaklı kripto para birimi Monero’yu (XMR) geçmeyi başardı.

Dash’ın Artışının Sebebi Ne?

Basın saatine göre toplam piyasa hacmi açısından en büyük on üçüncü kripto para birimi konumunda olan Dash, %11.17’lik bir artışa ve 114 dolarlık birim fiyata sahip. Uzun bir süredir durgunluğunu koruyan Dash kripto para birimi, 28 Mart tarihinde Dash Core Group yöneticisi Elizabeth Robuck tarafından yayınlanan bir protokol güncellemesi haberi ile yükselişe geçti.

V.0.14.0 olarak isimlendirilen yeni sürüm, şuan test aşamasına alındı ve güncellemenin içerisinde %51 saldırılarına karşı önlemlerin yanı sıra Dash için oldukça önemli olan LLMQ teknolojisi mevcut. Söz konusu teknoloji temel olarak arttırılmış konsensüs mekanizması ile büyümeyi ve ölçeklenebilirliği arttırıyor ve ağı daha fazla işleme açık hale getiriyor. Güncelleme sonrası %33’lere kadar çıkan Dash yükselişi, basın saatine göre nispeten durulmuş olsa da, Dash’ın iki kripto parayı birbiri ardına geçmesi kesinlikle dikkate değer bir olay olarak yerini almış bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun