X

Coinbase CEO’su, Yeni Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

Coinbase CEO'su, yeni kripto para yatırımcılarını uyardı.
17:21
20 Aralık 2020

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, sektöre yeni giren kripto para yatırımcılarını önemli bir konuda uyardı. Coinbase, şu an için kripto para sektörünün inanılmaz bir büyüme elde ettiğini belirterek, yine de kripto para sektöründeki risklere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Coinbase CEO’su: Volatiliteye Dikkat

Kripto para piyasasının şu an hem düşüş hem de yükseliş yönüne doğru normal borsalardan ve hisse senedi piyasalarından çok daha hızlı yönelebileceğini belirten Coinbase CEO’su, böyle bir volatilitenin geleneksel yatırımcıları korkutabileceğini belirtti. Bu volatilitenin diğer alanlarda ve sektörlerde olmadığını belirten CEO, 2017 yılındaki ralliyi de hatırlattı.

Bitcoin’in son rallisinde yani 2017 yılında sektörün çok sert çakıldığını belirten Armstrong, kısa vadeli fiyat hareketlerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. 2017 yılında kripto para piyasasının toplam değeri yarım trilyon dolar seviyelerine kadar gelmişti. Günümüzde ise kripto para endüstrisinin toplam piyasa değeri 670 milyar doların da üzerine çıktı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto Para Sektörünün Büyümesi Çok Hızlı

Armstrong, şu an daha büyük yatırımcıların ve kurumsal isimlerin sektöre giriş yaptığını belirterek büyümenin daha da hızlı olabileceğini belirtti. Finansal teknoloji şirketi Square, MicroStrategy, sigorta şirketi Mass Mutual gibi isimler Bitcoin alan en güncel kurumlar oldu. Kurumların Bitcoin alması fiyatı önemli bir ölçüde hareketlendirirken olası bir satışta düşüşün de bir o kadar hızlı ve sert olması bekleniyor.

Armstrong böyle sert hareketlere rağmen kripto paraların geleceğine inanan isimlerin yatırım yapmaya devam edeceğini belirterek, sektörün bu şekilde devam edeceğini belirtti. 2017 yılında yaşanan sert düşüşe rağmen birçok yatırımcı kripto paraların geleceğine inanarak ellerindekileri satmadılar veya düşüş yaşandıkça daha fazla alım yaptılar. Şu an ise bu yatırımcıların arasında BTC ve ETH gibi önemli projelere yatırım yapanların zarar etmediği ve kazanca geçtiği görülmekte.

Bitcoin Fiyatı 3.000 Dolardan Yükseldi

Bitcoin fiyatı 3.000 dolara kadar düşse de devamında 24.000 dolara kadar yükseldi. ETH ise 1.400 dolara kadar çıktıktan sonra 80 dolara düştü. ETH fiyatı 650 dolara kadar çıksa da bunun hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta olduğu görülüyor.

Coinbase CEO‘sunun son tavsiyesi ise sektördeki FOMO’ya dikkat etmek ve yükseliş anında heyecana kapılmamak oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar