Circle CEO: “BTC, Volatiliteye Rağmen Güvenli Liman”

Özet

  • Jeremy Allaire, Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı...
15:00
20 Ağustos 2019

Kripto para finansal hizmetler şirketi Circle CEO’su Jeremy Allaire, Bitcoin’in son günlerdeki yüksek volatilitesine rağmen yatırımcılar için güvenli liman olma konusunda aşama kaydettiğini dile getirdi.

19 Ağustos’ta CNBC’nin Squawk Box programına katılan Jeremy Allaire konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Açıkçası Bitcoin gibi üçüncü taraf tarafından yönetilmeyen bir dijital varlık, sermayelerini kendileri kontrol edebilecekleri bir yerde tutmak isteyen kişiler için oldukça caziptir. Bu, bunca zamandır Bitcoin’e olan ilgiyi açıklıyor. Bu dijital altın tezi ve ben hem kurumsal hem bireysel yatırımcıların, özellikle de sermaye kontrolü hakkında ciddi endişeleri bulunan bölgelerde ya da alanlardaki bireylerin birçoğunu bu şekilde düşündüğünü düşünüyorum. Ben son 8 yıldır dijital altın tezinin altında bu düşünce var.

Bitcoin Volatilitesi

Allaire’e göre şu an piyasada yaşanan volatiliteye, artışın yaşandığı aylardan sonra kar elde etmeye çalışan yatırımcılar sebep oluyor olabilir. Geçtiğimiz haftanın hisse senetleri açısından riskli bir hafta olduğunu dile getiren CEO, daha önce geniş portföyleri etkilenen birçok dijital varlık sahibi olduğu ifade etti.

Öte yandan Allaire, Bitcoin’in 2019 yılının başından bu yana gösterdiği iyi performans göz önüne alındığı zaman bazı kararlar alınması gerektiğini düşünüyor ve bunu şu şekilde ifade ediyor:

Açıkçası Bitcoin son 9 ayda %100’ün üzerinde hatta neredeyse %200 civarında arttı, bu da bazı kazanımlar elde edebileceğimiz bir yer. Tabii ki Bitcoin sahiplerinin kararlarına bağlı olarak tabiri caizse bu piyasa hamleleri sırasında biraz farklı davranışlar göreceksiniz.

Kriptolar Dikkat Çekmeye Devam Ediyor

Bunların yanında Allaire, kripto paraların gündem maddesi olarak en tepelerde olduğunu da ekledi. CEO’ya göre kripto paralar küresel olarak büyük bir konu haline geliyor. Bu büyüme yalnızca Bitcoin gibi kripto paraların değil aynı zamanda USD Coin ve Libra gibi stablecoin’ler sayesinde de gerçekleşiyor.

Allaire’in yanı sıra Fundstrat Global Advisors’ın kıdemli analisti Tom Lee de Fox Business ile röportajı sırasında “Bitcoin güvenli liman mı sorusunu, “Evet, bunu piyasalarda görebilirsiniz. Ortada karışıklık olduğu zamanlarda yerel Bitcoin fiyatları artmaya ve hemen piyasaya göre yüksekten işlem görmeye meyilli.” sözleriyle cevap vermişti.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar