X


Çin’in Dijital Yuan’ı Dört Şehirde Test Edilecek!

Çin, Dijital Yuan için test aşamasına geçti mi?
17:00
15 Nisan 2020

Çin’in dijital kripto para birimi Dijital Yuan, uzun bir süredir geliştirilme süreci içerisinde ve sonunda bu konuda büyük yenilikler görmeye başlayabiliriz. Çin’in sözde dijital para birimi hakkında yayılan bazı ekran görüntüleri, bunun çok yakında dört şehir içerisinde test kullanımına tabi tutulabileceğini ortaya koydu.

Binance kripto para borsasının yöneticilerinden Ling Zhang tarafından paylaşılan bir gönderi, daha sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından retweet edildi ve olay sosyal medyada çok kısa sürede yayıldı. En alttan da görülebilecek tweet’e göre dijital paranın test cüzdanı Çin içerisindeki dört şehirde indirilebilecek ve kullanılabilecek.

Çin’in Dijital Parasında Son Aşamaya Gelindi Mi?

Söz konusu şehirlerin Shenzhen, Chengdu, Suzhou ve Xiongan olduğu açıklandı. Xiongan’ın bu listede yer alıyor olması ise nispeten yeni yeni bu büyüklüğe gelen bir bölge olmasından dolayı ilginç karşılandı. Çin’in Dijital Yuan‘ı ile beraber ülkelerin bu konudaki rekabetinin çok daha fazla artabileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Fransa da hiçbir şekilde bu konuda bir sinyal vermemesine rağmen Dijital Euro için testlere başladığını açıklayarak büyük bir şaşkınlık yaratmıştı. Fransa’nın Dijital Euro’su ve Çin’in dijital para birimi sonrasında ABD’li yetkililerden de benzer bir girişim görmemiz mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar