Celsius Coin Nasıl Alınır?

CEL Coin nedir ve nasıl alınır?
09:55
7 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Celsius (CEL), kripto para kullanıcılarına bütün bankacılık hizmetlerini tek yerde sunan bir kripto para projesidir. 2018 yılının Haziran ayında piyasaya sürülen CEL, yatırımcılara kripto para yatırmaları karşılığında farklı ödüller vaat e diyor. Tabii ki kullanıcılar kredi çekme veya direkt olarak cüzdandan ödeme gibi avantajlardan da faydalanabilmekte.

Platform kullanıcıları sahip oldukları CEL Coin miktarına göre belirli ödemeler alabilmekte. Bütün bankacılık ve finans hizmetlerini bir araya getiren Celsius’un kendi kripto parası CEL de böylece hiç bitmeyen bir kullanıma sahip oluyor.

Celsius (CEL) Nedir?

Celsius Coin 2017 yılında Daniel Leon ve Alex Mashinsky tarafından geliştirildi ancak 2018 yılında piyasaya sürüldü. Celsius, tamamen merkeziyetsiz bir şekilde bankacılık ve finans hizmetlerini kullanıcıların hizmetine sunuyor. Kullanıcılar uzun bankacılık işlemleri ile uğraşmadan sadece kripto para yatırıp alarak veya teminat vererek kredi çekebiliyor, kredi verebiliyor ve pasif gelir elde edebiliyor.

Kar amaçlı bir şirket olan Celsius, kullanıcılara vereceği CEL ödüllerinden belirli bir pay almaktadır. Ancak yine de elde edilen kazancın %80’i direkt olarak CEL şeklinde kullanıcılara ödenmekte. Şirketin serbest yatırım fonları gibi kurumsal yatırımcılara da kredi verdiği ve bunun gelirini yatırımcılarla paylaştığı ifade edilmekte.

Kullanıcıların kredi çekebilmek için ise belirli bir miktarda CEL coin teminatı yatırması gerekmekte. Bu da CEL Coin’in arzının büyük bir kısmının kilitli olduğunu gösteriyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük 40. kripto para birimi olan CEL, 2,35 dolarlık birim fiyata ve 561 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip.

CEL grafiğine bakıldığında bunun özellikle Kasım ayında rekor kırdığı görülüyor.

CEL Coin Nereden Alınır?

Bitmart üzerinden CEL Coin’i birkaç kolay adımda satın alabilirsiniz:

  • CEL Coin almak için ilk olarak Bitmart’a Ethereum (ETH), () atmanız gerekiyor.
  • Yatırma işlemini tamamladıktan sonra üst kısımda yer alan Spot İşlemler bölümüne girip Borsa sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda ETH paritesine ve altta çıkan CEL’e tıklayın.
  • Bunun devamında alım yapmak istediğiniz CEL Coin miktarını seçin ve altta yer alan SATIN AL sekmesine tıklayın.
  • Böylece CEL Coin emriniz piyasaya girilmiş olacak.
  • Bunun devamında sizin alım yapmak istediğiniz fiyattan birisi alış emri girerse emriniz gerçekleştirilecek
  • Fonlarınız yani CEL Coin’leriniz ise cüzdanınıza eklenecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar