X


Bu Seviyeden Ethereum Alınır Mı? ETH Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

Ethereum (ETH) fiyatı, piyasada yaşanan genel yükseliş ile birlikte ciddi bir artış kaydederek 3.650 dolar seviyelerine kadar yükseldi. 
08:20
8 Ekim 2021

Kripto para birimleri Ekim ayına oldukça iyi başladı ve piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’da (ETH) bu yükselişten payına düşeni aldı. Şu an için her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), daha iyi performans sergiliyor gibi görünse de altcoin’lerde de yukarı yönlü hamleler görülüyor.

Ethereum Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.560 dolardan işlem gören Ethereum fiyatı, dün 3.655 dolara kadar yükselmişti. Bu seviyede yaşanan bir reddetme ile fiyatın bir miktar geri çekildiği ve 3.600 doların direnç seviyesi olarak işlem gördüğü ifade edilebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Son 1 hafta içinde yaklaşık olarak %18 değer artışı yaşayan ETH, Eylül ayında yaşanan düşüşler sırasında 2.650 dolara kadar gerilemişti. Yani aslında ETH 1.000 dolar değer kazandı. Dolayısıyla bu yükselişin ardından bazı düzeltmelerin ve konsolidasyonların olması yatırımcıları panikletmiyor.

Ethereum İçin Önemli Seviyeler

ETH’nin uzun bir süre 3.200 dolarlık direnci kıramaması satış baskısının arttığı şeklinde yorumların yapılmasına sebep olmuştu. Ancak son hamle ile ETH 3.200 doların üzerine çıktı ve bu seviye artık bir destek seviyesi olarak hizmet veriyor.

Bunun yanında 3.400 dolar 3.600 dolar da önemli seviyeler olarak nitelendiriliyorlar. ETH 3.400 doları da güçlü bir şekilde kırdı ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi 3.600 dolarda bir reddedilme yaşandı. Dolayısıyla 3.600 doların kırılması ve bir destek seviyesine dönüşmesi 4.000 dolarlık önemli direnci doğru bir başka artışı tetikleyebilir.

Bu Seviyeden ETH Alınır Mı?

Aslın bu sorunun yanıtı yatırımcının nasıl bir yatırım stratejisi benimsediğine bağlı. Kısa vadede tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi ETH’da da bazı ani fiyat hareketleri olabilir. Dolayısıyla günlük olarak al sat yaparak yatırım yapan kişilerin grafikleri takip etmesinde fayda var.

Ancak uzun vadede hemen hemen bütün analistler Ethereum’un önce 5.000 doları ve ardından 10.000 doları kırmasını bekliyor. Dolayısıyla bu sorunun cevabını yatırımcının kendisi vermesi gerekiyor…

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar