X


Bu Model Bitcoin’de Doğru Tahminlerde Bulunuyor: BTC Kasım’da Ne Kadar Olacak?

Bitcoin için genellikle doğru fiyat tahminlerde bulunun bu modele göre Bitcoin fiyatı Kasım ayında bu rakamlara ulaşacak. 
09:15
18 Ağustos 2021

Piyasada yaşanan fiyat hareketleri ile birlikte boğa piyasası/ayı piyasası tartışmaları da günden güne artıyor. Piyasanın popüler analistlerinden PlanB’ye göre ise henüz boğa piyasası bitmiş değil ve stock-to-flow (S2F) göstergesi de bunu kanıtlıyor.

“Boğa Piyasası Henüz Bitmedi”

PlanB’nin açıklamalarına göre S2F modeli henüz boğa piyasasının bitmediğini gösteriyor. 17 Ağustos’ta paylaştığı bir Twitter gönderisinde analist, hedef beyaz çizgi ve on-chain fiyatlandırma sinyallerinin hala boğa döngüsünün ortasında olduğumuzu gösterdiğini ifade ediyor. PlanB bu durumu S2F modeli üzerinde gösteriyor.

Buna ek olarak PlanB’nin dördüncü döngü için hedef fiyatının 100.000 doların oldukça üzerinde olduğu görülüyor. Bu noktada 100.000 dolar fiyat hedefi ile ilgili net bir tarih olmadığını ve önümüzdeki üç yıl içinde herhangi bir zamanda bu hedefe ulaşılacağının düşünüldüğünü belirtmek gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin Stock-To-Flow Modeli

S2F modeli ilk olarak Mart 2019’da PlanB tarafından yayınlandı ve analist, arz ile mevcut stok arasındaki ilişkiyi ortaya koyarak Bitcoin fiyatını hesapladı. Burada önemli olan nokta ise günümüze kadar modelin oldukça isabetli tahminler yapıyor olmasında yatıyor. Ayrıca PlanB bu model doğrultusunda Bitcoin’in daha gidecek çok yolu olduğunu ifade ediyor.

PlanB’nin fiyat tahminlerine göre Bitcoin’de öncelikle 100.000 dolar ve ardından 288.00 dolar hedefleri görülecek. Buna ek olarak PlanB yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in bu ayı 41.000 dolar üzerinde kapatması halinde modelin doğruluğunun da kanıtlanacağını dile getirdi.

Ayrıca S2F modeline göre Bitcoin fiyatı Kasım ayına kadar 98.000 dolara ulaşacak. Yani eğer model bir kez daha doğru çıkarsa yaklaşık olarak 3 ay sonra BTC2nin ciddi bir şekilde artış yaşadığına tanık olabiliriz.

Bitcoin Fiyatı

Yazının yayın hazırlandığı sırada Bitcoin son 24 saat içinde yaşadığı %1,3’lük düşüşle 45.375 dolardan işlem görüyor. Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in 45.800 dolar üzerine çıkması hala yükseliş eğiliminde olduğunu doğrulayacak.

45.000 dolarlık desteğin altına inilmemesi ise şu an için pozitif bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar