reklamı kapat

Bu DeFi Projesi Rekor Kırmaya Doymuyor!

LEND, yeni müjde ile yükselişe geçti.
18:05
25 Ağustos 2020

Merkeziyetsiz finans denilince akla gelen ilk ve en büyük projelerden birisi olan Aave (LEND), dün elde ettiği bir başarı ile yeni bir rekor daha kırdı. Aave’nin İngiltere iştirakine Elektronik Para Kuruluşu lisansı verilmesi bir anda LEND fiyatının ciddi bir yükseliş yaşamasını sağladı.

Buna ek olarak merkeziyetsiz kredi platformuna aktarılan ve kilit altına alınan kripto para birimlerinin toplam değeri de 1,47 milyar doların üzerine çıkarak, sektörün ilk DeFi projelerinden MakerDAO’nun geçilmesini sağladı. MakerDAO içerisinde kilitli olan token’ların toplam değeri 1,45 milyar dolar seviyelerinde ve Aave kesinlikle durdurulamayan bir şekilde  yükselmeyi sürdürüyor.

Aave, MakerDAO’yu Geçti

Aave CEO’su Stani Kulechov konu hakkında yaptığı açıklamada kilitli token değeri konusunda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkılmasının topluluk sayesinde mümkün olduğunu belirtti. Merkeziyetsiz kredi sisteminin kurumsal yatırımcılardan bireysel yatırımcılara kadar birçok kişide merak ve ilgi uyandırdığını ifade eden Kulechov, büyümenin devam edeceği sinyalini verdi.

DeFi Pulse tarafından aktarılan verilere göre Aave, MakerDAO’yu geçen ikinci DeFi projesi oldu. Bundan kısa süre önce MakerDAO’yu geçerek bir ilke imza atan DeFi projesinin Compound olduğu açıklanmıştı. Kripto para sektörü şu sıralar DeFi tabanlı coin‘lerin yükselişi tarafından domine edilmekte ve bu egemenliğin ne kadar süre daha devam edeceği bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.