reklamı kapat

BTC’nin 13.000 Dolarda Duraklaması Ayıların Döndüğünü Mü Gösteriyor?

Ayılar yeniden kontrolü ele geçirmiş olabilir mi?
12:00
18 Temmuz 2019

Geçen hafta 13.000 dolar sınırı aşıldıktan sonra boğalar hızlanamadığı için Bitcoin fiyatında düşüşler yaşanmaya başladı. Her zaman olduğu gibi fiyat düşmeye başlayınca insanların ilgileri de azalmaya başladı.

Bitcoin Yeniden Biriktirme Aşamasında Mı?

Bunun yanında lider kripto parada %25 oranında yaşanan düşüş bazı altcoin’lerde %40’a kadar ulaştı. Yaşanan bu düşüler bazı analistler tarafından boğa piyasası son buldu şeklinde yorumlansa da tarihsel eğilimler Bitcoin’in bu geri çekilmeye ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Ayrıca daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi bu geri çekilme tüm piyasa açısından oldukça sağlıklı bir hareket…

Twitter’unıünlü kripto analistlerinden Nunya Biznis’in da değindiği gibi Bitcoin’in önceki iki grafiklerinde de benzer geri çekilmeler yaşandı. Analiste göre öncelikle bir boğa piyasası ardından ayı piyasası yaşanır ve nispeten uzun süreli bir birikim aşamasına girilir. Sonrasında yine bir ralli süreci ve arkasından yaşanan yeniden birikim aşamasıyla yarılanma gerçekleşir.

Buna göre değerlendirildiğinde Bitcoin’in 3.500 dolardan 14.000 dolara kadar çıkması ralli süreci ve şu anda yaşadığı düşüş yeniden birikim aşaması olarak değerlendirilebilir.

Bitcoin Yarılanması

Daha öncede aynı dönemlerde yaşandığı gibi yarılanmalardan önce volatil grafikler ortaya çıkabiliyor ve yükselişlerin ardından geri çekilmeler yaşanabiliyor. Bunlar genel olarak zaten beklenen hareketler ve bir ayı piyasasının sinyalleri değil.

Peki bu birikim aşamasında fiyat nereye kadar çekilecek? Analistler arasında bu konuda 8.000 dolar seviyesinde fikir birliği var gibi görünüyor.

Tanınmış analistlerden Mayer Multiple, Bitcoin’in şu anki düzeltmesinin 2017 boğa koşusu sırasında yaşanan büyük düzeltmeye benzediğini ifade ediyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.