X


BTC Teknik Analiz: “Fiyatlarda Patlama Olabilir”

Bitcoin'in yaşadığı son düşüş hakkında değerlendirmelerde bulunan analistler BTC fiyatında patlama olabileceğini öne sürdü.
13:05
19 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) 18 Mayıs Çarşamba günü yaşadığı ciddi değer kaybının ardından fiyatı Aralık 2020’den bu yana en düşük fiyat seviye olarak belirtilen 28.715 dolar ile günlük kapanış yaptığı ifade ediliyor. Bu durum hakkında uzman analistler BTC/USDT paritesini ele alarak çeşitli ihtimalleri değerlendirdi.

Destek Bölgesi

Analistlerin açıkladığı verilere göre Bitcoin, fiyatında yaşadığı değer kaybının ardından grafiklerinde düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğu yarattığını ifade ediyor. Bununla birlikte mevcut fiyatın altında yatay bir destek bulunmadığını ve 11 ve 12 Mayıs tarihindeki uzun alt fitiller tarafından oluşturulan 27.000 dolar’a kadar bir fitil desteği olduğu öne sürüldü.

Bunlara ek olarak BTC/USDT paritesinin iki saatlik grafiklerini inceleyen uzmanlar, fiyatın 13 Mayıs’tan beri yükselen paralel bir kanalda işlem gördüğünü ancak fiyatın 18 Mayıs tarihinde bu kanaldan ayrıldığını belirtti.

Öte yandan analistler Bitcoin hakkında, bir sonraki en yakın destek seviyesi olarak 27.700 dolar bandını işaret etti. Ayrıca kanaldaki kesintiden önce bir RSI arızası oluştuğunu ve bu tür RSI hareketlerinin genellikle fiyatta benzer bir düşüşten önce geldiğini ifade etti.

“Fiyatlarda Patlama Olabilir”

Bunlara ek olarak grafikteki kırılmaya rağmen harekete daha yakından bakıldığında, fiyatın bir yükseliş modeli olarak kabul edilen “alçalan kama” içerisinde işlem görebileceği belirtildi.

Sonuç olarak analistler, Bitcoin’in önceki destek bölgesi olan 29.300 dolardaki dirençle de karşı karşıya olduğunu ve  BTC fiyatının yukarı yönlü hareket etmeye başlaması için bu seviyeyi geçmesi gerektiğini öne sürdü.

Uzman analistler açıklamasında son olarak bu ifadelere yer verdi:

“BTC fiyatının azalan bir takoz içinde işlem gördüğü düşünülürse, Bitcoin bir bitiş köşegenini tamamlama sürecinde olabilir . Tüm bu ihtimaller gerçekleşecek olursa, BTC fiyatında patlama yaşanacaktır. Farklı bir düşüş yaşanmadan önce BTC/USDT paritesi potansiyel olarak bakıldığında 32.900 dolar bandına ulaşacaktır.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar