Braintree Bitcoin entegrasyonu için Coinbase ile işbirliği yapıyor

11:43
9 Eylül 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Coinbase Blog’dan dün yapılan açıklamaya göre, elektronik ödeme servis sağlayıcısı olan Braintree, ödeme sistemlerine Bitcoin’i de eklemek için Coinbase ile anlaşma sağladı. Coinbase ve Braintree mühendisleri birlikte çalışarak önümüzdeki bir kaç ay içerisinde entegrasyonu tamamlamayı planlıyorlar. Braintree CEO Bill Ready, şirketin ödemelerde müşterilerine daha fazla seçenek sunarak esneklik getirmeye odaklandıklarını ifade ediyor. Ready ayrıca Braintree olarak, geniş bir yelpazede, Bitcoin’i de kapsayan, yeni ödeme yöntemlerini her zaman gündemde tutacaklarını vurguluyor.

Coinbase üzerinden Bitcoin kabul eden Braintree müşterileri, ek ücretlendirme olmadan yalnızca %1 maliyetle işlem yapabilecekler. Bitcoin kullanma maliyetinin bankalar veya diğer geleneksel ödeme sistemleriyle oluşan masraflardan düşük olması şüphesiz işletmelerin yararına olacaktır. Ek olarak, Coinbase’in anında exchange özelliği sayesinde işletmeler herhangi bir volatilite riskiyle karşı karşıya kalmayacaklardır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar