Blur Token Çakılacak Mı? İkili Arasındaki Rekabet Kızışıyor! NFT Altcoini İçin Kritik Gelişme!

Özet

  • Blur hızlı bir başlangıç yaptı ancak ivme kaybediyor. Diğer taraftan NFT kralı platform geri döndü.
12:15
9 Nisan 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

2021 yılındaki coşkulu günlerini özleyen NFT pazarı halen yaşam belirtisi gösteriyor. Peki Blur Token ne olacak? Yaptığı airdrop ile erken dönem yatırımcılarına ciddi anlamda para dağıtan Blur son zamanlarda en büyük rakibinin atağa kalkmasıyla sağlam bir darbe aldı. Peki bu darbe onun sonunu getirir mi? Güncel veriler neye işaret ediyor?

OpenSea ve Blur

OpenSea Pro’nun topluluk NFT koleksiyonu Gemesis, kan kaybeden platforma ciddi anlamda aktif kullanıcı getirdi. Bu hacim cephesinde de net biçimde görülüyor. Dune Analytics’e göre, OpenSea Pro’nun 7 Nisan’daki günlük işlem hacmi 2,7 milyon doları aştı. Hacimdeki artış bu zor günlerde platforma daha fazla likidite aktığını gösteriyor. Artan aktiflikle birlikte OpenSea en güçlü rakiplerinden olan Blur’a karşı önemli bir avantaj elde etti. 2021’deki boğa piyasasının tartışmasız lider NFT pazarı olan OpenSea toplam hacmin %90’dan fazlasını yönetiyordu. Ancak zamanla yeni rakipler onun pastadaki dilimini küçültmeye başladı.

OpenSea bunun uzun vadede ciddi bir sorun olduğunu gördü ve Blur ile benzer alım/satım şartları sunan OpenSea Pro’yu duyurdu. Buradaki en güçlü katalizör ise Gemesis gibi görünüyor. Koleksiyon, pro lansmanına bir ek olarak hizmet ediyor. OpenSea topluluğu için bir “teşekkür” girişimi olarak adlandırılırken, aynı zamanda pazarın yeniden doğuşunu da temsil ediyor.

İlginç bir şekilde, pazar yeri, 31 Mart’tan önce Gem’den bir NFT satın alan kullanıcıların koleksiyondaki öğelerden birini talep etme hakkına sahip olduğunu duyurmuştu. Gem, OpenSea Pro platformuna entegre edilmiş bir NFT (aggregator) toplayıcısıydı.

Gemesis koleksiyonunun taban fiyatı bugün erken saatlerde yaklaşık 0,044 ETH idi. Bu, 0,07 ETH’den bir düşüşü temsil etse de koleksiyona ilgi duyan adresler artmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 180.000 öğeden 85.306’sı basıldı.

Blur Token Geleceği

OpenSea platformunun son hamlesi Günlük Aktif Kullanıcılar (DAU) üzerinde ciddi sonuçlar doğurdu. OpenSea %53,2’ye ulaşırken rakibi Blur %30’da kaldı. DAU, merkezi olmayan bir uygulama ile etkileşime giren benzersiz genel adreslerin sayısını ölçen bir metrik olarak hizmet vermektedir. Dolayısıyla, Blur ve OpenSea Pro verilerinin değerlendirilmesi, daha fazla adresin ikincisinde işlem yapmayı tercih ettiğini göstermektedir.

Önümüzdeki günlerde Blur’un üstünlüğü kalıcı olarak alt edilebilirse OpenSea önemli bir tehdidi bertaraf etmiş olacak. Blur’un platform olarak zayıflamaya başlaması onun token fiyatını da olumsuz etkileyebilir. Peki ya Blur bu son hamleye bir cevap verecek mi? Bunu zaman gösterecek.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI