X


Bitwise’dan İki Yeni Kripto Para Fonu

Varlık yönetim şirketleri kripto para fonları başlatmaya devam ediyor...
16:00
6 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitwise Asset Management, biri sadece Bitcoin’ yatırım yapacak iki yeni kripto para fonu başlattığını açıkladı. Şirket, “müşterilerin yoğun ilgisi ve yatırımcıların mevcut seçeneklerden memnun olmaması” sebebiyle bu kararı aldıklarını dile getirdi. Ayrıca şirketin açıklamalarına göre şu an piyasada yaşanan daralma yatırımcılara bu alana girmek için eşsiz fırsatlar da sunuyor.

Bitwise Asset Management 5 Aralık’t yaptığı açıklamada iki yeni kripto para fonu başlattığını duyurdu: Bitwise Bitcoin Fonu ve Bitwise Ethereum Fonu. Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Fonları başlatma kararını gelen müşteri talepleri ve yatırımcıların mevcut seçeneklerden memnun olmaması sebebiyle aldık.

Bunun yanında şirket, fonların yüzde yüzünün soğuk depolarda saklandığını da belirtti. her iki fonun sorumlusunun ise Kingdom Trust olduğu açıklandı. Ayrıca Bitwise’ın resmi websitesine göre, Bitcoin fonuna yapılacak katkılar yalnızca Amerika’daki bankalardan havale yoluyla ya da Bitcoin yoluyla gerçekleştirilebilecek.

Çarşamba günü başlayan her iki fon için de iki hisse senedi sınıfının mevcut olacağı açıklandı. Kurumsal yatırımcıları hedefleyen ilk sınıfın “%1.0’lık harcama gideri ve minimum 1 milyon dolarlık” bir yatırım olacağı belirtildi. Diğeri ise “%1.5’lik bir harcama gideri ve en az 25.000 dolarlık” bir yatırıma sahip olacak.

Mevcut endeks fonları

Çarşamba günü başlatılan iki fonun şirketin ikinci ve üçüncü stratejileri olduğu, ilk stratejinin ise “Geniş Çaplı Bitwise 10 Özel Endeks Fonu” olduğu belirtiliyor. Bu endeksin bileşenleri ise: BTC, XRP, ETH, XLM, BCH, EOS, LTC, ZEC, XMR ve DASH.

Müşteri ilgisi yoğun

Müşteri ilgisiyle ilgili olarak Bitwise CEO’su Hunter Horsley şu açıklamayı yapıyor:

Bu yıl Bitcoin fiyatında yaşanan %68’lik düşüş yatırımcılara bir daha asla ellerine geçmeyecek fiyatla piyasaya giriş imkanı verdi.

Horsley, ETF’lerin henüz onaylanmamış olmasına rağmen yatırımcıların, fonlar gibi profesyonel olarak yönetilen araçlara güvendiklerini ve ihtiyaç duyduklarını da ekliyor.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar