reklamı kapat

Bitwala Bitcoin Cüzdanı ile Kolayca Ödeme Yap ve Al

19 Ağustos 2016
  • Coin TürkCoin Türk

Hollanda merkezli girişim Bitwala, Bitcoin ile her şeyin ödenebileceği mottosuyla Türkiye’de de hizmet vermeye başladı.

Bitwala‘da hesap açan kullanıcılar; kredi kartı ödemeleri, faturalar, çeşitli satın almalar ve freelancer faturalarına kadar bir çok ödemeyi gerçekleştirebiliyorlar. Bitwala, Bitcoin ve EUR/USD gibi para birimleriyle ödeme yapmayı kullanıcıları için bir kaç adımla halledebilecek şekilde kolaylaştırıyor. Ayrıca kontrol panelinden kişisel finans yönetimini de sunuyor.

Bitwala cüzdan ile bankalarla olan ilişkiler minimuma indiriliyor ve kontrol tamamen kullanıcıların eline geçiyor. Oluşturulan güçlü şifreleme sistemi ile cüzdan güvenliği tamamen kullanıcıların sorumluluğunda. Bitwala cüzdan, bilgisayarlara kurulan Bitcoin cüzdan yazılımları ile benzer mantıkla işliyor, böylece dışarıdan veya içeriden müdahalelere kapalı. Özetle, fonlarınıza kimse müdahale edemez veya işlemlerinizi durduramaz.

btyBitwala’nın ödemeler haricinde bir diğer önemli özelliği ise Bitcoin Debit Kartları kullanıma sunmasıdır. Visa anlaşmalı adınıza çıkarılan bu kartlarla dünyanın herhangi bir yerinde bulunan ATM’lerden, hesabınızda bulunan Bitcoin karşılığında kolayca para çekebilirsiniz. Kart çıkarma maliyetli ise yalnızca 1 Euro.

Bitwala Bitcoin cüzdanının kullanıcılarına fon yönetimi hakkında tamamen erişim verdiğinden bahsetmiştik. Bu özelliklerin yayında ayrıca ATM işlemleri, debit kart işlemleri, Bitcoin miktarı ve  tüm işlem geçmişi gibi detayları da kullanıcılar kendilerine özel kontrol panelinden görebilirler ve inceleyebilirler.

Bitwala’da ürünler ve hizmetlerde yüksek güvenlik standartları uygulanıyor. Cüzdan şu anda kripto para olarak yalnızca Bitcoin’i destekliyor; fakat yakın gelecekte Ether ve Dash gibi kripto paraların da eklenmesi planlanıyor.

Bitwala CEO’su Jörg von Minckwitz’e göre;

“Para birimleri ile Bitcoin takası yapmak ve göndermek Bitcoin’i ana akım finans araçları arasına sokmak için hayati önem taşıyor. Bu nedenle, Bitwala olarak bu konu üzerine çalıştık, en kolay ve ucuz yolu bulmayı amaçladık.”

Bitwala’da Hesap Açmak?

Bitwala cüzdanı oluşturmak ve kullanmaya başlamak için 6 basit adım:

1- Kayıt ol: Bitwala. Eğer halihazırda Bitwala’da hesabın varsa başlamak için giriş yapabilirsin.

2- Kontrol panelinde bulunan ‘Create bitcoin wallet’ butonuna tıkla.

3- Şifre belirleyerek cüzdan oluştur (Bitwala’ya giriş için kullandığından farklı bir şifre oluştur).

4- Kullanım koşulları ve şartlarını oku ve kabul et.

5- Cüzdan verilerinin backup’ını başka bir yere kaydettiğinden emin ol. Eğer bu bilgileri kaybedersen, cüzdana erişim sağlayamazsın.

6- Tüm işlemler bu kadar! Şimdi Bitwala cüzdanı kullanmaya başlayabilirsin.

Bu makaledeki bilgiler Bitwala şirketi tarafından sağlanmıştır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.