X


Bitcoin’in Varisi Olduğu Belirtilen Counos’u Yakından Tanıyalım

12:40
27 Aralık 2018

Kripto paralarla ilgili başlıca sorunların üstesinden gelmeyi hedefleyen Counos birçok uzman tarafından Bitcoin’in varisi şeklinde yorumlanıyor. Bir dizi dijital para biriminin bir araya gelmesiyle meydana gelen Counos ekosistemi, kullanıcılarına en hızlı ve en güvenli kriptografik ödeme işlemlerini en etkili şekilde sunabilmeyi hedefliyor. 2019 yılında yıldızının parlayacağı çoğu uzman tarafından savunulan bu projeye birlikte göz atalım.

2018 yılının temmuz ayında ilk olarak kullanıcılara duyurulan Counos, o tarihten bu yana yol haritasını başarıyla izleyerek yoluna emin adımlarla devam etti. 2019 senesinin ocak ayında yenilikçi konseptini başlatmayı planlayan ekip kullanıcılara birçok avantaj sunmaya hazırlanıyor.

Dünyanın dört bir tarafında para transfer hizmeti sunan Western Union, Counos’un sağladığı hizmeti daha iyi anlayabilmek adına örnek olarak ele alınabilir. Geleneksel bir finansal hizmet kuruluşu olarak tanımlayabileceğimiz Western Union tarafından sağlanan hizmetlerin aynısı Counos ekosistemindeki dijital paralar tarafından gerçekleştirilecek. Ekosistemin her bir para birimi genellikle İsviçre Frangı olmak üzere çeşitli itibari para birimleriyle ya da diğer varlıklarla desteklenecek. Bu para birimlerinin ya da diğer varlıkların banka hesaplarında bulundurulması planlandı.

Western Union tarafından sunulan hizmeti Counos platformu oldukça az bir çabayla, daha ucuz, daha hızlı ve üstelik daha güvenli şekilde sağlayacak. Ayrıca platformun sahip olduğu bağımsız protokol Counos’u merkezsiz bir hale getiriyor ve Western Union’dan kesin çizgilerle ayırıyor.

Counos’un merkezsiz yapısı, sistemin kontrolünü ekosistemdeki bütün kullanıcılara verilmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Counos sahip olduğu altyapı sayesinde platformundaki para birimlerini istikrarlı, esnek ve kullanışlı hale getiriyor ve kullanıcılarını piyasadaki dalgalanmalardan koruyor. Bu bağlamda Counos’u dalgalı denizdeki sağlam bir liman olarak değerlendirebiliriz.

Counos, platformunda işlem yapmak isteyen kullanıcılara çeşitli kripto paralar sunuluyor. Ekosistemdeki kullanıcılar bu para birimlerini kullanarak eşten eşe bir şekilde kendi aralarında kolaylıkla değer transferi gerçekleştirebiliyor. Counos’un web sayfası üzerinden alınan güncel verilere göre kullanıcıların hizmetine sunulan kripto paraları inceleyelim. Bu kripto paraların her birinin farklı özelliklere sahip olduğu söylenebilir.

Ekip tarafından kullanıcılara ilk olarak sunulan dört başlıca kripto para aşağıda yer alıyor.

  • Counos Coin: Platformun ana para birimi ve toplamda 21 milyon adet arz ediliyor. Böylece platforma daha fazla kullanıcı katıldıkça bu kripto paranın fiyatının sürekli olarak artması hemen hemen garanti altına alınmış oluyor. Counos Coin’in algoritması tıpkı Bitcoin’i andırıyor. 16.800.000 Counos Coin kazılmış ve kalanlar da kazılmayı bekliyor.
  • Counos Cash: 21 milyon coin tamamıyla önceden kazıldı. Bu coin’in ticari işlemler ve para transferleri için kullanılması hedefleniyor. Üstelik Counos Cash’in fiyatı 20 İsveç frangına sabitlendi. Böylece kullanıcıların piyasalardaki dalgalanmalardan etkilenmemesi sağlanıyor.
  • Counos Gold: Tıpkı Counos Cash gibi bu coin de önceden kazıldı. Bu kripto paranın her biri için İsviçre bankalarında bir gram altın bulunuyor. Dijital paralar kullanılarak altın transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesinde kullanılması hedefleniyor.
  • Counos Silver: Bu kripto para önceki iki coin gibi önceden kazılmadı. Counos ekibi satın alınan her Counos Silver için bankaya gümüş yatıracak böylece bu varlık gümüş ile desteklenmiş olacak.

Ekip daha sonra yaptığı çalışmalarla Counos E, Counos U ve Counos CAD adında üç kripto parayı daha platforma ekledi. Bu kripto paralardan birincisi 100 euroya, ikincisi 100 Amerikan dolarına, üçüncüsü ise 100 Kanada dolarına karşılık geliyor.

Yenilikçi Counos platformu kullanıcılarına birçok avantaj sağlamayı hedefliyor. Bir ICO sonucunda başlatılmayan proje CSC Int. Limited adlı bir şirket tarafından başlatıldı ve tamamen merkezsiz olacak şekilde tasarlandı. Detaylı bilgilere ulaşmak için projenin web sayfasını ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

TwitterLinkedInYouTubeGoogle+Facebook

IOS CüzdanAndroid CüzdanMasaüstü Cüzdanlar

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar