Bitcoin’de Yeni Rekor: Lider Artık 67.000 Dolar!

Bitcoin rekor serisine başlamış gibi görünüyor. Dün kırılan rekorun ardından bugün Bitcoin fiyatı yeni bir rekora imza attı. 
02:13
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatında artış hareketi başladığında ardı arkası kesilmeden yeni rekorlara şahit oluyoruz. 2021 yılının ilk yarısında yaşanan artışlarda da benzer bir durum yaşanmış ve art arta yeni rekorlar gelmişti. Nitekim bugün de aynı tabloya şahit oluyoruz.

Bitcoin’in Yeni Rekoru

Bitcoin yaptığı son hamle ile 66.998 dolara kadar yükselmiş ancak 67.000 dolarlık sınırın üzerine geçememişti. Bugün yapılan hamleler ile ise Bitcoin fiyatı 67.147dolara kadar yükseldi. Bitcoin son rekorunun ardından bir düzeltme yapmış olsa da fiyat hızlı bir şekilde yeniden yönünü yukarı çevirdi.

Bu düzeltme sırasında BTC fiyatı 60.100 dolarlık rakamlara kadar geriledi. Ancak pek çok uzman isim bu noktada bir sorun olmadığını ve paniğe gerek olmadığını dile getirdi. Nitekim öyle de oldu ve BTC fiyatı bugün yeni rekoruna imza atmış oldu.

Eğer 2021’in ilk yarısındaki performanslar takip edilirse Bitcoin önümüzdeki günlerde farklı rekor seviyeler imza atmaya devam edebilir. Bu noktada ilk hedefin ise 72.000 dolar olduğu ifade edebilir.

Altcoin’ler de Hareketlendi

Bir süre boyunca Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi ile baskılanan altcoin fiyatlarında da bugün hareketlenmeler görüldü. Örneğin; piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), yeni bir rekor imza atarken ilk onda yer alan diğer kriptoların da artış eğilimi içinde olduğu ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar