reklamı kapat

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 09/06/2020

Bitcoin uzun süredir yatay hareket etse de yakında bir patlama görebiliriz.
19:00
9 Haziran 2020

BTC/USD işlem çifti oldukça dalgalı Asya piyasa saatleri esnasında 9.700 doların altına kadar gerilese de görünen tablo o kadar kötü durmuyor. Lider kripto para birimi gün içerisinde 9.891 dolara kadar yükselse de yaşadığı minimal düşüş nedeniyle önemli iki destek noktasını kaybederek düşüş trendine giriş yaptı.

Bitcoin Grafik

BTC’de konsolidasyon döneminin bitmesi aslında yaşanan bu dalgalı fiyat hareketlerinden de anlaşılıyor. Geçtiğimiz hafta yeniden 10.000 dolar üstüne çıkmayı başaran BTC, 10.400 dolara kadar çıksa da burada günlük bir mum kapanışı yapmayı başaramadı. BTC’nin kısa süreli bu rallisi RSI ve MACD indikatörlerinde ise düşüşün güç kazanmasına neden oldu.

RSI 54, MACD ise 300 seviyelerine işaret ederken fiyatın bir süre daha böyle yatay seyretmesi muhtemel gözüküyor. Borsalardaki emirlere bakıldığında ise yatırımcıların özellikle 9.400 dolar ile 9.300 dolar seviyelerine yığıldığı ve buralardaki desteğin ciddi bir tutunma sağlayabileceği görülüyor.

BTC/USD Teknik Analizi

Buna rağmen 9.300 doların altına inilirse trend kırılabilir ve fiyat 8.400 dolara kadar düşebilir. Ancak eğer Bitcoin önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan FED komite toplantısından gelen olumlu bir haber ile ralliye başlarsa, fiyatın kısa vadede 11.000 doların üzerine çıkabileceği tahmin ediliyor.

BTC/USD işlem çiftine bakıldığında, 50 günlük basit hareketli ortalama ile 100 günlük basit hareketli ortama arasındaki boşluk da yükselişin beklenenden de yakın bir süre içerisinde görülebileceğine işaret ediyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.