X


Bitcoin Soluklanmıyor, BTC Fiyat Hedefleri Artıyor: 288.000 Dolar Mümkün Mü?

Bitcoin yükseldikçe fiyat hedefleri de artıyor. 
13:23
7 Ocak 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son zamanlarda sergilediği fiyat performansı ile kripto para dünyasını bile hayretler içinde bırakıyor. Her ne kadar Bitcoin’de bir boğa koşusu beklense ve bazı isimlerin ütopik tahminleri olsa da yine de rallinin bu kadar uzun sürmesi ve Bitcoin’in pes etmeden rekor üzerine rekor kırması hem büyük bir heyecanla hem de hayretle takip ediliyor.

Bitcoin Güçlendikçe Beklentile Artıyor

Bİtcoin fiyatı yükseldikçe analistlerin beklentilerinin de arttığı görülüyor. Bitcoin ile ilgili bir veri paylaşım platformu olan Ecoinmetrics Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile 2020 Mayıs ayında gerçekleşen yarılanma sonrasındaki fiyat hareketlerini paylaştı.

Üçüncü Bitcoin madencilik ödülü yarılanmasından 239 gün sonra 34.612 dolara ulaştığını ifade eden Ecoinmetrics, 2021 yılı sonuna doğru fiyatın 286.000 dolar ulaşma ihtimali olduğunu dile getirdi. Ekim ayında bu fiyat seviyesine ulaşılmasını bekleyen Ecoinmetrics, 17 Ekim’de görülmesi beklenen grafiklere dikkat çekti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Ecoinmetrics’in paylaşımını alıntılayarak yorum yapan kripto para piyasasının önemli isimlerinden PlanB 286.000 dolarlık tahminin 288.000 dolara çıkması gerektiğini dile getirdi.

Yüksek Hedefler

PlanB kripto para ekosisteminde stock-to-flow modelinin yaratıcısı olarak biliniyor. Bu modele göre Bitcoin’in arzı azaldıkça fiyat yükselişi gerçekleşecek ve eninde sonunda ütopik olarak görülen fiyat seviyelerine ulaşılacak.

Örneğin PlanB, 2020 Ekim ayında yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağını dile getirmişti. Şu an için Bitcoin değil ama toplam kripto para piyasa değeri 1 trilyon doları aşmış durumda ve Bitcoin hakimiyeti %68’in üzerinde. dolayısıyla analistin ifadesi çok da uzak değil gibi görünüyor.

İlk Hedef: 100.000 Dolar

Aslında PlanB’nin ilk hedefi Bitcoin için 100.000 dolar ve analist bu hedefinde ısrarlı görünüyor her fırsatta BTC’nin 100.000 dolara ulaşacağını ve bunun bir hayal olmadığını dile getiren PlanB, mevcut fiyat hareketleri ile hedefini artırıyor ve 288.000 dolarlık fiyatın mümkün olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar