Bitcoin Nasıl Satılır?

Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin çeşitli şekillerde satılabilir. Bu işlem satın alma işlemi ile hemen hemen aynı şekilde gerçekleşir. En çok kullanılan yöntem internet üzerindeki bir borsada bitcoin satış emri girerek işlemi gerçekleştirmektir.

Bu seçeneklerin yanında, dünyanın dört bir yanında bulabileceğiniz iki yönlü Bitcoin ATM’lerini de kullanılabilir. İki yönlü Bitcoin ATM’leri, Bitcoin almanın yanı sıra Bitcoin satma işlemini de gerçekleştirebilen makinelerdir. Bazı Bitcoin ATM’leri kimlik doğrulama isteyebilmektedir.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı piyasaya sürüldüğünden bu yana volatil bir varlık olarak değerlendiriliyor. Çünkü geleneksel varlıklara göre BTC fiyatında çok daha fazla fiyat hareketi görülüyor. Örneğin Bitcoin’de 24 saat içinde büyük düşüşler ya da büyük yükselişler yaşanabiliyor. Aslında yatırımcıların Bitcoin’i tercih etmesinde de bu fiyat hareketleri yatıyor.

Bununla birlikte her ne kadar Bitcoin kısa vadede çok kazandıran bir varlık gibi görünse de bireysel araştırmaların ve temkinli olmanın çok önemli olduğunu hatırlatmakta fayda. Sürekli güncellenen Bitcoin fiyat sayfamız aracılığıyla da araştırmalarınızı destekleyebilirsiniz.

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin’in ne kadar olduğunu CoinMarketCap gibi veri sitelerinden ya da Binance, Coinbase ve BtcTurk gibi kripto para borsalarından takip edebilirsiniz. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi anlık olarak güncellenen Bitcoin fiyat sayfamız da bu konu da yardım olacaktır.

Bunun yanında Bitcoin’de hem yeni olanların hem de tecrübeli olanların en çok merak ettiği konu “Bitcoin’in ne kadar olduğu” olsa gerek. Çünkü gerek dolar cinsinden gerek TL cinsinden olsun Bitcoin’in en çok dikkat çeken özelliğinin rekor kıran fiyatlar olduğunu ifade edebiliriz. Ayrıca yatırımcıların fiyatları ve grafikleri takip ederek strateji belirlediklerini ve planlar yaptıklarını belirtmekte de fayda var.