Bitcoin Milyonerinden Lightning Network Övgüsü!

Tim Draper, Bitcoin'in Lightning Network ile olan avantajlarını sıraladı.
09:00
18 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Zamanında ABD hükümeti tarafından Silk Road baskınından elde edilen Bitcoin‘lerin (BTC) satışı için yapılan açık arttırmada bütün BTC’leri satın alarak önemli Bitcoin yatırımcılarından birisi haline gelen Tim Draper, sektörün en tanınmış isimlerinden birisi olarak da bilinmekte.

Lightning Network Yükselişi Getirecek

Draper, zaman zaman tekrarladığı ”Bitcoin 2022  yılına kadar 250.00 dolar olacak” tahmini ile eleştirilse de, aslında bunun için sunduğu sebepleri oldukça mantıklı gözükmekte. İlk olarak Bitcoin’in 2017 yılındaki fiyat artışı sonrası tıkanan ağına bir çözüm bulmak için geliştirilmeye başlanan Lightning Network protokolüne yönelik açıklamalarda bulunan Draper, bunun kesinlikle ana akım kitlelere BTC’nin ulaştırılması açısından kilit rol oynayacağını ifade etti.

Bitcoin’in, Lightning Network teknolojisinin sunduğu avantajlar sayesinde ilerleyen yıllarda milyonlarca ve belki de milyarlarca insan tarafından kullanılacağına inanan Draper, geçtiğimiz yıl bile ağ kapasitesini ve ağ hızını arttırması nedeniyle LN’nin oldukça popüler hale geldiğini itiraf etti.

2017 yılında yaşanan yükseliş sonrası Bitcoin ağındaki ödemelerin inanılmaz yavaşladığını belirten Draper, 2019 yılında 14.000 dolara kadar çıkıldığı anlarda ise ağın LN sayesinde eski günlerden çok daha iyi bir performans sergilediğine dikkat çekti.

Aslında Lightning Network’ün BTC’yi yükselteceğini düşünenler sadece Draper ile sayılı değil. Blockstream CSO’su Samson Mow da geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada ödemeler konusunda elde edilen avantaj ile Bitcoin’in rekora koşabileceğini vurgulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar