X


Bitcoin Karşılığında Tesla Satın Almak İçin Kaç BTC Ödemek Gerekiyor?

Bitcoin ile Tesla almak mümkün hale geliyor.
15:02
9 Şubat 2021

Lamborghini’ler, Bitcoin (BTC) milyonerleri için geleneksel statü sembolü olarak nitelendiriliyordu. Ancak son gelişmeden sonra kripto par zenginleri artık Tesla otomobillere yönelmeye başlayabilir.

BTC ile Tesla Alışverişi

Tesla dün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını bildirdi. Ama bu noktada önemli bir ayrıntıdan da bahsedildi: Tesla sadece büyük miktarda BTC yatırımı yapmakla kalmadı aynı zaman artık Tesla ürünleri Bitcoin ile satın alınabilecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu işlem için hala zaman olsa da bugünkü yaklaşık 47 milyon dolarlık değeri ile 3.30 BTC karşılığında Tesla’nın önde gelen aracı olan Model S satın alınabilecek. Tesla Model S’in alınabilmesi için öncelikle 1.000 dolarlık bir ön ödeme istiyor. Bu da şu anda sadece 0.025 BTC’ye denk geliyor. Dolayısıyla Bitcoin milyonerleri rahatlıklar Model S satın alabiliyor.

Bunların yanında Tesla daha düşük bir model olan Model 3 için 37.990 dolar talep ediyor. Bu da güncel fiyatlar ile 1 BTC’ye bile denk gelmiyor. Model 3’ün bir üst segmenti olan Model Y ise 59.990 dolara alıcılara sunuluyor ve bu da BTC bazında 1,5 BTC’nin altında bir fiyat demek.

Tesla’nın BTC Hamlesi

Tesla dün Bitcoin satın aldığını açıkladıktan sonra Bitcoin fiyatı birden artışa geçti ve  47.500 dolar ile yeni bir rekor kırdı. Ama BTC fiyatının hala artışta olduğu ve 50.000 dolara doğru hamle yaptığı görülüyor.

Tesla’nı sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter biyografisine sadece “Bitcoin” yazarak da benzer bir yükselişin fitilini ateşlemiş ve dakikalar içinde 6.000 dolarlık yükseliş yaşanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar