Bitcoin İllegal Pazar Alanlarını Destekliyor Mu?

09:57
23 Aralık 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin dünyası için Silk Road olayı geçmişte kalmış olabilir; fakat The Digital Citizens Alliance (DCA) tarafından yayınlanan bir raporda online uyuşturucu pazarının hala yaşadığı ve eskisinden daha karanlık olduğu belirtiliyor.

İnternet güvenliğiyle ilgili çalışmalar yapan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan DCA, raporunda yasa dışı pazarların gelişmesi ve genişlemesi üzerine odaklanıyor.

Şu anda web siteleri üzerinden büyük miktarlarda silah, çalıntı kredi kartları ve uyuşturucu gibi yasa dışı mallar ve hizmetler sunulduğunu belirten DCA yöneticisi Dan Palumbo, bu yasal olmayan faaliyetlerle savaşmanın çok önemli olduğunu vurguluyor.

Muhalif kişiler tarafından kripto paraların en fazla eleştirildiği noktalardan biri olan bu konuların, gelecekte Bitcoin’i olumsuz etkilememesini umuyoruz.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
 • Yorumcu
  8 sene önce

  Yanlış düşünüyorsun Onur dostum, Bitcoin’i lekelemek hiçbir devlete bişey kazandırmaz. Yapısı itibariyle Bitcoin bu işi kolaylaştırıyor. Bitcoin bu iş için yapılmadı ancak kötüye kullanıldığı bi gerçek. Fisyon reaksiyonuyla nükleer enerji santrallerinde evimizde kullandığımız elektrik de üretilebilir, hiroşimayı yıkan atom bombası da yapılabilir. Kötü olan Bitcoin, atom veya fisyon değil, kötü olan insan malesef.

  15
 • Onur Atam
  Onur Atam
  8 sene önce

  Dünya’da uyuşturucu var oldukça, savaşlar devam ettikçe bu tür pazarlar varlığını sürdürmeye devam edecektir. Silah ürettikçe bunu satacaklar, uyuşturucu ürettikçe bunu satacaklar.. Bitcoin’in bu işlerin kolaylaştırıcı unsuru olarak gösterilmesini ben sadece” Bitcoin’i lekeleme” operasyonu olarak algılarım. Başarıya ulaşacağını da düşünmem.

  15